Menu

Aktivujte si vyhledávání hlasem a flexibilně ho využívejte

15.08.2017 15:47 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Aktivujte si vyhledávání hlasem a flexibilně ho využívejte

Aktivujte si vyhledávání hlasem a flexibilně ho využívejte | foto: CHIP

V prohlížeči Chrome a na téměř všech zařízeních s operačním systémem Android můžete využívat funkci vyhledávání hlasem.

Pokud máte osobní počítač vybavený mikrofonem, stačí, když spustíte prohlížeč Chrome, otevřete stránku Googlu a kliknete na konci vyhledávací řádky na ikonu mikrofonu. Používáte-li vyhledávání hlasem poprvé, musíte nejprve použití mikrofonu povolit. Otevře se dialogové okno »Používat mikrofon«, ve kterém stačí kliknout na »Povolit«. Jakmile přístup k mikrofonu povolíte, můžete začít funkci vyhledávat. Stačí znovu kliknout na ikonu mikrofonu.

screenshot-2017-05-30-11-19-38(1)-nahled

Jestliže nemáte hlasové vyhledávání aktivované ve smartphonu nebo tabletu s Androidem, otevřete nastavení systému a přejděte do »Google | Vyhledávání | Hlasové vyhledávání«. Zde máte možnost nastavit »Jazyky vyhledávání« a povolit »Rozpoznání „OK Google“«. Pak můžete hlasem vyhledávat v podstatě z jakékoli aplikace Googlu. Stačí kliknout na ikonu mikrofonu nebo říct „OK Google“. Podobně funguje tato služba i v zařízení s operačním systémem iOS. Nastavení a povolení hlasového vyhledávání provedete v aplikaci Google a pak stačí kliknout na ikonu mikrofonu nebo říct „OK Google“. Hlasové vyhledávání funguje velice dobře a ušetří vám čas – nemusíte zdlouhavě zadávat dotaz pomocí klávesnice. Hodí se samozřejmě i v případě, kdy máte plné ruce nebo se nemůžete věnovat displeji smartphonu. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení