Menu
CHIP Speedtest

Aktualizace VLC řeší problémy: přehrávač médií je nyní k dispozici ke stažení v nové verzi

15.04.2020 08:50 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Aktualizace VLC řeší problémy: přehrávač médií je nyní k dispozici ke stažení v nové verzi

Aktualizace VLC řeší problémy: přehrávač médií je nyní k dispozici ke stažení v nové verzi | foto: CHIP

Známý a oblíbený přehrávač médií si stáhly už více než tři miliardy uživatelů. K dispozici je nyní revidovaná verze open sourcového nástroje, ve které je opraveno několik bezpečnostních mezer.

Přehrávač médií VLC Player je jedním ze zástupců nejpopulárnějších bezplatných nástrojů. Momentálně je k dispozici k bezplatnému stažení verze 3.0.9.2. Aktualizace je dostupná pro všechny hlavní operační platformy čili Windows, Linux a macOS.

Detailní popis veškerých změn, které obsahuje update z verze 3.0.8 na 3.0.9, najdete v oficiálním dokumentu výrobce. Mimo jiné byla opravena chyba při přehrávání DVD, která způsobovala změnu klipů. Správně dekódován je nyní i poměr stran v zařízeních Amazon.

Výhody

+ široká škála přehrávaných formátů
+ jednoduché ovládání
+ přizpůsobitelný design

Vývojáři serveru VideoLAN už také odhalili několik zajímavých inovací pro nejbližší budoucnost. Open sourcový přehrávač by měl brzy nativně podporovat Apple AirPlay. To by mělo uživatelům umožnit streamování videí z VLC na smartphonu s Androidem přímo do Apple TV nebo jiných zařízeních s podporou AirPlay. V budoucnu by VLC také měl umožnit sledovat prostřednictvím brýlí virtuální reality tradiční 2D filmy v režimu "kino".

Stáhněte si: VLC Media Player

vlc-logo

VLC Media Player 3.0.9.2

CHIP hodnotí Velmi dobrý

Oblíbený přehrávač médií v updatované verzi přináší vyšší výkon pro moderní systémy. Ke stažení na hlavní operační platformy.

Stáhněte si

mohlo by vás také zajímat: TV průmysl čekají zásadní změny

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.