Menu

Alza.cz s novým SMARTHOME

24.07.2019 16:06 | Josef Mika + Přidat komentář
Alza.cz s novým SMARTHOME

Alza.cz s novým SMARTHOME | foto: CHIP

Jednomu z největších tuzemských e-shopů rostou meziročně prodeje zařízení chytré domácnosti téměř dvojnásobně. Proto ve své hlavní prodejně v pražských Holešovicích otevřel nově rozšířenou expozici SMARTHOME.

Ta nyní zabírá více než dvojnásobnou plochu (62 m²) a zákazníkům nabízí ukázku ovládání celé domácnosti prostřednictvím bezdrátového řešení. Nově expozice předvede 200 chytrých produktů. Alze meziročně rostou prodeje v této kategorii o 94 %,  domácí asistenti pak téměř o 300 %.  Všech smart produktů firma za 1,5 roku prodala téměř čtvrt milionu kusů.

Firma původní projekt inteligentní domácnosti spustila na Vánoce 2017. Nově však mimo původní obývací pokoj a kuchyň otevírá i ukázku dalších prostor v domácnosti – předsíň (chytré osvětlení, chytré krmítko pro domácí mazlíčky), koupelnu (chytré zrcadlo, váha, chytrá toaleta, …), dětský koutek (chytrá dětská váha), pracovní plocha (3D tiskárna, chytrý stůl, chytrý květináč, chytrá lahev, …) nebo zahrada (např. robotická sekačka …).

Alza.cz uvádí, že historicky nejprodávanější v kategorii smart je chytré osvětlení – smart žárovek, led pásek a svítidel se  prodaly až do dnešního dne vyšší desetitisíce. Hlasoví asistenti se drží na 2. místě. Meziročně rostou prodeje hlasových asistentů raketově, téměř o 300 %. Nejoblíbenější jsou Google Home Mini Charcoal a Google Home Mini Chalk. Na třetím místě jsou pak chytré kamery.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení