Menu

AMD uvádí novou generaci procesorů Trinity

15.05.2012 14:14 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnost AMD dnes konečně uvádí na trh novou generaci mobilních i desktopových procesorů, do nynějška známých pod kódovým označením Trinity. Procesory jsou osazeny grafickým čipem Radeon HD 7000, podle výrobce mají mít až o 29 procent vyšší výkon a jejich mobilní verze se mohou pochlubit TDP na úrovni 17, 25 až 35 wattů.

Druhá generace procesorů APU A-Series s kódovým označením „Trinity“ má mít oproti předchozí generaci od základu přepracovanou konstrukci, která jim v poměru na jeden spotřebovaný watt umožní dosahovat v porovnání s předchozí generací dvojnásobného výkonu. Novou generaci představuje i integrovaná grafika AMD Radeon HD 7000, která podle výrobce zajišťuje zvýšení grafického výkonu až o 56% ve srovnání s předchozí generací. Hlavní (CPU) a grafický (GPU) procesor dohromady dosahují výpočetního výkonu, který přesahuje 700 gigaflops – což je několikanásobně více než nejrychlejší CPU na platformě x86 – a výrazně tak umocňují výkon stovek aplikací. O lepší a plynulejší provoz multimediálních aplikací se stará technologie AMD HD Media Accelerator.

Hlavní výhodou nových procesorů je ale zvýšení výkonu při nižší spotřebě elektrické energie. Díky CPU jádru nové generace AMD „Piledriver“ s technologií AMD Turbo Core, která umožňuje dynamicky přesouvat výkon mezi CPU a GPU podle potřeb dané aplikace a zvýšit takt CPU až na 3,2 GHz, dosahují nové procesory o 29 procent vyššího výkonu (v porovnání se srovnatelnými modely předcházející generace).

Úspora elektrické energie se podle AMD projeví až na 12hodinové výdrži notebooků při práci na akumulátor. Spotřebitelé mohou podle výrobce očekávat, že se setkají s ultratenkými notebooky založenými na platformě AMD APU řady A se dvěma jádry s odběrem 17 wattů nebo čtyřmi jádry se spotřebou 25 wattů. Tyto produkty budou snadno k poznání podle stylové nálepky VISION Technology z hliníku a jejich produktové řady mají mít velmi zajímavé ceny.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení