Menu

Antivirové programy blokují přístup ke kamerce

24.06.2018 16:27 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Antivirové programy blokují přístup ke kamerce

Antivirové programy blokují přístup ke kamerce | foto: CHIP

Pokud máte na počítači nainstalovaný antivirový program, jako například Kaspersky Internet Security, může se stát, že vám zablokuje přístup k webové kamerce.

Ta je totiž často cílem útoku hackerů, a tak ji moderní antivirové programy kontrolují proti zneužití. Když tedy například spustíte Skype, může se objevit oznámení, že vaši webovou kameru využívá jiná aplikace, případně se u programu Kaspersky Internet Security objeví zpráva »Přístup k webové kameře je blokován«. Problém můžete vyřešit tak, že krátkodobě vypnete ochranu webové kamery. U programu Kaspersky Internet Security to lze v »Nastavení | Nastavení ochrany webové kamery«. 

kamera6-nahled

Máte možnost vypnout blokování všech aplikací v přístupu ke kameře, nebo můžete přes »Pravidla aplikace« upravit práva konkrétní aplikace k využívání webové kamery. Stačí v části »Podezřelé úpravy v operačním systému« změnit nastavení u »Přístup k webové kameře (omezená kompatibilita)«. Aplikaci můžete přístup povolit, nebo můžete vybrat příkaz »Dotázat na akci«, kdy budete moct přístup ke kamerce povolit nebo zamítnout.

kamera-nahled

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení