Menu

Antiviry: 400% nárůst

13.03.2013 13:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Prodej antivirových programů stoupl v tomto týdnu o více než 400 % Český zákazník je uvědomělý a chce bezpečný počítač

Alza.cz zaznamenal nebývalý zájem o elektronické licence antivirových programů. Takový zájem může souviset s pirátskými DDoS útoky.

Celý svět je tento týden zasažen hackerskými útoky DDoS na počítačové sítě mnoha společností a státních institucí. Útoky je velmi citelně postižena i Česká republika. Ač se to na první pohled nezdá, svůj podíl na této „úspěšné pirátské akci“ mohou mít i osobní počítače běžných uživatelů, které nejsou chráněny antivirovými programy. Za  DDoS útoky stojí vždy jednotlivec nebo skupina lidí, která infikuje uživatelské stanice malwarem, s jehož pomocí generují velká množství požadavků na serverové stanice.

Malware si uživatel stáhne nevědomky z internetu, pokud jej nemá chráněn antivirovým programem. Z jeho počítače může být následně prováděn útok.

„Alza.cz nabízí široký výběr elektronických licencí, nejsme tak limitováni skladovými zásobami. Můžeme proto vyhovět všem, kteří se správně rozhodli a nyní si chtějí zabezpečit svůj počítač proti útokům zvenčí,“ říká manažer nákupu  Alza.cz Petr Hrabal a dodává: „Těší nás zodpovědnost a chování našich zákazníků, kteří nechtějí podcenit vzniklou situaci. Je vidět, že povědomí o nebezpečí virovou nákazou počítače je už nyní velmi vysoké.“

 

 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení