Menu

Apple se obejde bez příslušenství k iPhonu: nese to slušné peníze

16.03.2022 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Apple se obejde bez příslušenství k iPhonu: nese to slušné peníze

Apple se obejde bez příslušenství k iPhonu: nese to slušné peníze | foto: Jeremy Bezanger/Unsplash

Už před lety se Apple rozhodl omezit dodávané příslušenství, které bylo součástí balení iPhonů. Podle zjištění analytiků to bylo strategické rozhodnutí, které už firmě vyneslo miliardy dolarů.

Příznivci Applu, kteří si koupí nový iPhone, už k novému smartphonu nedostanou ani nabíjecí adaptér, ani sluchátka. Výrobce se před několika lety rozhodl, že příslušenství, které do té doby bylo součástí balení, už k novým zařízením nebude dodávat. Apple tehdy zdůraznil, že toto ne příliš populární rozhodnutí udělal především pro dobro životního prostředí. Odstraněním příslušenství se sníží nejen objem balení, ale také množství elektronického odpadu, které vzniká vyhazováním nadbytečných kabelů a případně i nabíjecích adaptérů.

Server Daily Mail se ale na celou věc podíval ještě z jiného úhlu pohledu. Na základě informací od analytiků Apple údajně ušetřil více než pět miliard britských liber.

iPhone bez příslušenství: Apple nejen šetří náklady

appleunboxing

Díky absenci dříve dodávaných doplňků, které byly součástí balení iPhonů, Apple ušetřil spoustu peněz. | Zdroj: Zana Latif/Unsplash

Další úspory jsou v oblasti logistiky, která Apple stojí také nižší náklady. Menší objem balení iPhonů umožňuje naložit více zařízení na jednu paletu. Dalším faktorem je výroba příslušenství. Vzhledem k tomu, že už nemusí být součástí každého nového iPhonu, může jich Apple vyrábět méně. Kromě toho se ceny iPhonu po vyřazení příslušenství nesnížily.

A v neposlední řadě Apple vydělává na nabíjecích adaptérech a sluchátkách, které si uživatelé pořizuji i nadále a navíc za ně platí další částky. Prodávají se samostatně nejen v obchodech Apple Store, ale i mnoha dalších obchodech s elektronikou.

Zdroj: MailOnline

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Reakce na Pavel Kutka: Díky za upozornění – opraveno.

    Reagovat na komentář

    Nabíjecí kabel?

    Z jakého zdroje pochází informace, že k novému iPhonu není dodáván ani nabíjecí kabel? Adaptér součástí není, ale kabel, pokud vím, je ..

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení