Menu

Apple vyhrál vlastnictví domény iPods.com

09.08.2011 07:09 | Redakce Chip + Přidat komentář
Apple vyhrál vlastnictví domény iPods.com

Apple vyhrál vlastnictví domény iPods.com | foto: CHIP

Společnost Apple podala v květnu u Světové organizace pro duševní vlastnictví (WIPO, World Intellectual Property Organization) stížnost, jejíž snahou bylo získat doménu iPods.com.

Apple se svou snahou uspěl, když se mu podařilo dokázat, že doména prokazatelně používá (a zneužívá) jím vlastněné ochranné známky a po právu tedy náleží právě jemu. Doména byla minulý pátek odejmuta předchozímu majitele a převedena na společnosti Apple.com.

Tento postup je v poslední době velmi častý u velkého množství společností a slouží jako účinná zbraň proti doménovým spekulantům. Ti si myslí, že registrací podobných typů domén snadno zbohatnou tím, že dotyčné společnosti tuto doménu prodají. Neprodají – protože pokud doména obsahuje registrované značky konkrétní společnosti, rozhoduje WIPO vždy v její prospěch.

Zdroj: www.svet-hostingu.cz

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení