Menu

Aspire Timeline od Aceru

19.05.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nová řada notebooků s výdrží 8+ hodin!

Acer Aspire Timeline: nová řada notebooků s výdrží 8+ hodin!

Společnost Acer dnes na tiskové konferenci představila novou řadu notebooků na kterých je zajímavá především jejich dlouhá výdrž na baterii (standardní velikosti) při zachování „standardní" ceny. Mnoha uživatelům totiž už příliš nejde ani tak o výkon (ten je ve většině případů dostatečný), ale hlavně o mobilitu, tedy o možnost pracovat dlouho bez el. zásuvky a o snesitelnou hmotnost. To by právě nová řada notebooků měla splňovat.

V noteboocích nové řady nazvané Timeline jsou použity úsporné a nízkonapěťové procesory Intel Core 2 Duo Solo U3500 nebo Solo U9400 i další úsporné komponenty, jako například LED podsvícené displeje podpoření technologií Intel Display Power Savings Technology (Intel DPST), a dobře je vyřešeno i chlazení.

Širokoúhlé displeje (formát 16:9) nových notebooků mají velikost 13,3, 14 nebo 15,6 palce a HD rozlišení (1366 x 768). Nejmenší model s 13" displejem nemá optickou mechaniku a ale hmotnost pouze 1,9 kg. 14" model váží jen 1,9 kg a 15,6" model 2,4 kg. Nechybí standardní výbava, jako je dostatek USB portů, čtečka karet, WiFi a web kamerka. V nejtenčím místě má počítač Acer Aspire Timeline tloušťku 24 mm.

Malé notebooky s dlouhou výdrží sice nejsou na trhu úplnou raritou (například podobná kritéria splňuje Toshiba Portégé R600, nebo HP EliteBook 6930p), ale tyto výjimky jsou cenově někde úplně jinde, než nové modely Aceru. Například plně vybavený Acer Aspire 5810T (500GB disk, optická mechanika, 4 GB paměti, ...) stojí asi 25 000 Kč vč. DPH. 13,3" model Aspire 3810T bez optické mechaniky stojí jen okolo 18 000 Kč s DPH a 14" Aspire 4810T s optickou mechanikou dostanete za podobnou cenu.

Model Aspire 5810T s 15,6" už jsme získali na testy, takže vás budeme brzy informovat, zda Acer s více jak osmihodinovým provozem trochu nepřehání. Baterie má kapacitu 5800 mAh a skutečně běžné rozměry. Po designové stránce vypadají nové modely také moc dobře - to nakonec vidíte na obrázcích.

Zdá se tedy, že Acer, který je spíše vnímán jako levná značka, má tentokrát před svou konkurencí i technologický náskok a zajímavé produkty, které v tuto dobu nikdo jiný nasadit nemůže. Na vývoji se podílela i firma Intel, která pro dosažení nízkých cen notebooků musela jistě zlevnit svoje ULV procesory, které jsou jinak dost drahé.

Pavel Trousil

 


Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení