Menu

ASUS Eee Stick

15.10.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nový způsob ovládání PC

ASUS Eee Stick: nový způsob ovládání PC

Eee Stick je dalším přírůstkem do rodiny Eee zařízení firmy ASUSTeK Computer. Tentokrát jde o zajímavé ovládací zařízení - všestranný bezdrátový ovladač, který lze jednoduše připojit k PC a který převádí fyzické pohyby rukou na odpovídající pohyby na obrazve.

Eee Stick bude přibalen k některým modelům Eee PC a Eee Box, společně s kolekcí několika her, které byly vytvořeny speciálně pro použití s tímto ovladačem.

Eee Stick tvoří ovladače Activation Stick, Navigation Stick a 2,4GHz RF přijímač pro USB port. Oba ergonomické ovladače dokáží vibrovat a napájí se dvěma AA bateriemi (vydrží na 72 hodin provozy). Bezdrátové připojení pracuje až na vzdálenost 10 m a nemusí být ve viditelném dosahu.

Vestavěný snímač pohybů ovladače Eee Stick nabízí tři různé provozní režimy:

3D pohyb, ukazování a naklánění.

 

Režim 3D pohybů reaguje na pohyby v osách a také na otáčení zápěstí. Je vhodný pro sportovní a akční hry.

 

 

 

Režim ukazování se specializuje na míření, a hodí pro různé druhy stříleček (FPS).

 

 

 

 

Režim naklánění reprodukuje pohyby vpřed, vzad a do stran a výborně se hodí pro různé závodní a letecké simulátory.

 

 

 

 

Instalační proces je jednoduchý. Stačí připojit přijímač do jednoho z USB portů Eee PC, a poté stisknout a podržet tlačítko „power" jak na aktivačním, tak na navigačním ovladači po dobu 5 vteřin. Jakmile se rozsvítí světla na vysílači i na ovladači, je připojovací proces ukončen a Eee Stick je připraven k použití.

Díky konektivitě HID lze Eee Stick teoreticky použít na jakémkoliv počítači, ovšem nejlépe bude pracovat s hrami navrženými speciálně pro něj. Několik takových her bude přibaleno ke každému Eee Sticku.

Zdroj: ASUSTek

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení