Menu

ASUS slaví 25 let na trhu

15.05.2014 18:24 | Pavel Trousil + Přidat komentář
ASUS slaví 25 let na trhu

ASUS slaví 25 let na trhu | foto: CHIP

Tchajwanská Společnost ASUS slaví v těchto dnech 25 let své existence. Vznikla v roce 1989 jako výrobce základních desek v době, kdy se na Tchaj wanu začal rozvíjet počítačový průmysl. Firma zaměstnává více než 13 600 zaměstnanců, včetně týmu pro výzkum a vývoj, jenž čítá 4 500 expertů.

eee-pc-nahled

Během své pětadvacetileté historie dosáhla společnost ASUS několika milníků. V roce 2007 představil ASUS první počítač Eee PC, který se stal hitem a přinesl revoluci do počítačového průmyslu. Jednalo se o vůbec první netebook s atraktivním designem, kompaktními rozměry a dostupnou cenou. V návaznosti na úspěch Eee PC v roce 2010 uvedl ASUS tablet Transformer Pad, který je průkopníkem v oblasti konvertibilních zařízení.

V roce 2011 byl uveden na trh Padfone, první zařízení 2 v 1 na světě kombinující smartphone a tablet. V tradici průlomových řešení pokračoval výrobce i v roce 2012, kdy představil ASUS TAICHI, první notebook se dvěma displeji, a ASUS Transformer Book, první notebook s odnímatelným tabletem. Roku 2013 zaujal ASUS v oblasti domácích počítačů, když uvedl Transformer AiO, počítač typu all-in-one s odnímatelným 18,4" tabletem. Letos ASUS představil řadu smartphonů ZenFone v několika rozměrech a barevných provedeních.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení