Menu

AutoCont OfficePro 1000 mini

03.09.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
malý počítač s Atomem

AutoCont OfficePro 1000 mini  - malý počítač s Atomem

Firma AutoCont uvedla na trh miniPC velikosti 20 x 20 cm už před třemi lety. Nyní uvádí na trh novou generaci malého PC, jehož posláním je být klientským zařízením pro práci s poštou, pro surfování na internetu a pro práci s některými méně náročnými aplikacemi.

Výhodami tohoto řešení jsou malá spotřeba, extrémně malé rozměry, nízká hmotnost - a cena. Mini PC je určeno do klasických kanceláří a hodí se i domů jako jednoduchý počítač školáka.

Počítač se dá doplnit o bezdrátovou klávesnici a libovolný monitor nebo projektor. PC je vybaveno krom obvyklých USB portů i sériovým a paralelním rozhraním k připojení i starších periférií a osazuje se nejnovější generací jedno- a dvoujádrových procesorů Intel Atom s extrémně nízkou spotřebou energie. K napájení stačí externí zdroj s příkonem 80 W. Grafika je sdílená, USB a audio porty jsou na čele šasi. Vhodnými operačními systémy jsou Windows Vista Basic a Windows XP Home.

Prodej nové generace začíná v září, katalogová cena se bude pohybovat mezi 5 - 6 tis. Kč vč. DPH.

Zdroj: AutoCont CZ

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení