Menu

Barevný tisk za cenu černobílého

06.03.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Firma Xerox představila na tiskové konferenci novou barevnou tiskárnu Phaser 8860, která se může pochlubit velmi nízkými náklady na tisk.

Barevný tisk za cenu černobílého

Firma Xerox představila na tiskové konferenci novou barevnou tiskárnu Phaser 8860, která se může pochlubit velmi nízkými náklady na tisk. Jedna barevná stránka vyjde podle firmy Xerox jen na 60 haléřů !

Tiskárna je založena na technologii tuhého inkoustu (byla vyvinuta nová směs tuhého inkoustu s mnohem vyšší výtěžností než předtím). Díky tomu jsou velmi nízké i odpady - v tiskárně se totiž vyměňují jen kostičky tuhého inkoustu, který má jen jednoduchý obal a na rozdíl od laserových tiskáren se nemění tiskové kazety a optický válec.

Phaser 8860 tiskne rychlostí 30 stránek za minutu, má duplex, síťové rozhraní a podporuje Adobe PostScript 3. Základní cena je vyšší - 52 300 Kč vč. DPH, ale investice by se měla kvůli nižším provozním nákladům při větších objemech tisku rychle vrátit. Černá náplň s výtěžností 14 000 stránek stojí 4999 Kč vč. DPH a barevné inkousty se stejnou výtěžností jen 1666 Kč.

Kromě tohoto modelu představil Xerox i novou levnou laserovou barevnou tiskárnu Phaser 6125. Jde o tiskárnu typu GDI, která stojí jen 8500 Kč vč. DPH. Vytištění barevné stránky u ní vyjde na 3,2 Kč. Tiskne rychlostí 12 barevných a 16 černobílých stránek za minutu.

Pavel Trousil 

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení