Menu

Baterie s trojnásobnou životností

22.10.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
ve vybraných noteboocích HP

Baterie s trojnásobnou životností

ve vybraných HP noteboocích

Li-ion baterie Sonata 4400 s 1000 cykly a tříletou zárukou nabídne ve vybraných modelech svých notebooků společnost HP. Podporuje je HP EliteBook 6930p a HP Compaq 6730b, 6530b a 6735b Notebook PC. V budoucnu budou také k dispozici ve vybraných modelech notebooků ProBook.

Běžné Li-iontové baterie mají životnost přibližne 300 nabíjecích cyklů. Po uplynutí této hranice se rychle snižuje jejich kapacita a jejich praktická použitelnost vlastně končí. Pokud tedy s notebookem pracujete na baterie každý den, přibližně za rok budete muset koupit nový akmululátor (tedy pokud se nesmíříte s výrazně omezenou délkou výdrže). Výhodou nových baterií, které pro HP exkluzivně dodává společnost Boston-Power je, že vydrží při stejných rozměrech a stejné kapacitě třikrát víc nabíjecích cyklů. Znamená to možnost denního nabíjení po dobu tří let, nebo čtyři roky, používá-li se počítač pouze v pracovní dny. Výhodou nových baterií je i rychlejší nabíjení. Na 40 procent kapacity se údajně nabijí za 10 minut a 90 procent své kapacity dosáhnou při nabíjení za 90 minut. Dlouhá životnost baterie nabízí významný přínos pro životní prostředí. Boston Power je prvním a jediným poskytovatelem, jehož dobíjecí Li-ion bateriové články získaly akreditaci prestižního Nordic Ecolabel. Baterie se mají prodávat jako součást vybraných modelů, ale mají být k dispozici i jako volitelně dokoupitelný doplněk, záleží jen na tom, do jakých bateriových krytů je bude HP montovat. Prozatím se však očekává pouze verze pro EliteBooky, ProBooky a Pavilliony. Baterie HP s dlouhou životností jsou k dispozici jako příslušenství v celém regionu EMEA od 1. září 2009 za doporučenou cenu od 139 €.

Info: www.hp.cz

Michal Bareš

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení