Menu

bezdrátový kontrolér, přístupové body a systém správy licencí DLMS D-Link

01.06.2012 10:57 | Redakce Chip + Přidat komentář
D-Link rozšířil svoji řadu WLAN produktů o tři novinky. První z nich je bezdrátový kontrolér DWC-1000 pro řízení bezdrátové sítě.

Nové škálovatelné ovládací zařízení automaticky řídí, monitoruje a optimalizuje provoz interiérových WLAN N přístupových bodů (AP), mezi které patří další dvě novinky DWL-3600AP a DWL-6600AP. Bezdrátový kontrolér DWC-1000 podporuje všechny 802.11n standardy v pásmu 2,4 a 5 GHz. Pomocí systému správy licencí DLMS (D-Link License Management System) je k němu možné připojit až 24 přístupových bodů. Nové rozšiřující VPN licence navíc umožňují rozšířit funkcionality DWC-1000 o funkce VPN, směrovače a firewallu.

Centrální ovládání bezdrátové sítě s DWC-1000

Bezdrátový kontrolér zajišťuje centrální správu připojených přístupových bodů z jednoho místa. Zařízení má čtyři gigabitové ethernetové LAN porty, dva gigabitové doplňkové porty, dva USB 2.0 porty a konzolový RJ-45 port. Přes USB porty je možné sdílet tiskárny nebo soubory z připojeného paměťového média, což je ideální řešení pro firemní pobočky s omezenou síťovou infrastrukturou. DWC-1000 samostatně detekuje dostupné přístupové body ve WLAN, automaticky je nakonfiguruje a optimalizuje jejich provoz. Nový řídící přepínač je také vybaven funkcí automatického zotavení sítě, která udržuje celou WLAN v provozu i v případě nečekaného výpadku signálu, jenž může být způsoben závadou některého z přístupových bodů. V takovém případě je zvýšen výstupní výkon sousedních AP pro zlepšení pokrytí signálem v rámci WLAN.

DWC-1000 je prvním produktem využívajícím licenční systém D-Link – DLMS, který je založen na modelu D-Link Assist a který standardizuje zákaznické postupy pro aktivaci softwarových licenčních klíčů nebo dodatečné rozšiřování funkcí produktů. Registrovat i spravovat produkty a aktivovat licence lze centrálně přes samoobslužný portál D-Link. K dispozici jsou také rozšiřující licence na AP a VPN. Licence na AP zvyšují počet řízených přístupových bodů až na celkový počet 24 AP. Rozšiřující licence na VPN pak rozšiřují funkcionality DWC-1000 prostřednictvím dvojice doplňkových portů o funkce VPN routeru a firewallu, což je spojeno s vyšší redundancí, například při překonání výpadku linky a vyrovnávání zátěže. Při maximálním stupni rozšiřovací licence může systém řídit skupiny složené až ze čtyř DWC-1000, ke kterým je připojeno celkem až 96 přístupových bodů.

DWC-1000 disponuje také sadou zabezpečovacích funkcí WIDS (Wireless Intrusion Detection & Prevention System), jež detekují pirátské přístupové body a klienty v bezdrátové síti a blokují potenciální hrozby i neoprávněné přístupy. Funkce Captive Portal umožňuje zabránit bezdrátovým klientům v přístupu k síti, dokud nejsou důkladně prověřeni.

Přístupové body DWL-3600AP a DWL-6600AP

Nové přístupové body nabízejí rychlost přenosu dat rychlostí až 300 Mb/s ve frekvenčním pásmu 2,4 GHz a DWL-6600AP navíc také v pásmu 5 GHz. Obě zařízení jsou vybavena 2x2 MIMO anténami pro dosažení vysokého vysílacího výkonu a optimálního pokrytí za všech provozních podmínek. Dále nabízejí funkci vyrovnávání zátěže pro optimalizaci velkého objemu síťového provozu a dva provozní režimy. Jako samostatné AP v menších WLAN instalacích mohou volitelně fungovat jako skupina (cluster). Jakmile administrátor nakonfiguruje jeden z těchto AP, lze stejná nastavení přenést také do všech ostatních AP. Do jedné skupiny lze zapojit až 16 AP a další možností je nainstalovat AP spolu s DWC-1000. V této konfiguraci bezdrátový kontrolér zajišťuje neustálou optimalizaci provozu každého řízeného DWL-3600AP nebo DWL-6600AP z hlediska volby vysílacího kanálu a výkonu.

DWL-3600AP a DWL-6600AP podporují nejnovější Wi-Fi bezpečnostní standardy, jako jsou WPA, WPA2 Personal/Enterprise s podporou RADIUS serveru a 802.1X. Podpora více názvů sítě (Multi SSID) spolu s VLAN segmentací zaručuje, že jsou interní a hostitelské WLAN navzájem přísně oddělené, a vestavěná funkce Wireless Multi Media QoS zajišťuje přednostní přenos dat pro klienty provozující audio, video nebo hlasové aplikace.

Řídicí přepínač bezdrátové sítě DWC-1000 a bezdrátové přístupové body DWL-3600AP a DWL-6600AP jsou  na českém trhu dostupné v doporučených maloobchodních cenách 17 135 Kč, respektive 7 230 a 11 980 Kč. AP licence pro 6 přístupových bodů (DWC-1000-AP6-LIC) vyjde na 7 265 Kč a VPN licence (DWC-1000-VPN-LIC) asi na 5760 Kč. Všechny ceny jsou uvedeny bez DPH.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení