Menu

Bezpečné skladování tonerů do laserových tiskáren

18.10.2017 08:29 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Bezpečné skladování tonerů do laserových tiskáren

Bezpečné skladování tonerů do laserových tiskáren | foto: CHIP

Tonery do laserových tiskáren rozhodně nejsou levné. Pokud jste si tedy nějaké zakoupili do zásoby, měli byste jejich sladování věnovat náležitou pozornost.

Tonery nejsou levné. Například jeden barevný toner do tiskárny může stát okolo 1 300 Kč. Pokud jste si tedy nějaké zakoupili do zásoby, měli byste jejich sladování věnovat náležitou pozornost. Optimálně je skladujte v původním neotevřeném obalu, který tonery chrání. Vlhkost vzduchu ve skladovacím prostoru by neměla být ani příliš vysoká, ani příliš nízká – měla by se totiž pohybovat v rozmezí 30–80 procent. Ideální je pak hodnota od 40 do 50 procent. Abyste si prostředí změřili, pořiďte si vlhkoměr – stojí asi 120 Kč.

Toner vždy ukládejte ve stejné poloze, v jaké se instaluje do tiskárny, tedy vodorovně, nikoli na výšku. Okolní teplota by přitom měla být mezi 10 a 35 stupni Celsia. Pokud kvůli úspoře místa nemůžete tonery skladovat v původním obalu, vyberte pro ně co nejtmavší místo, které je chráněno před přímým slunečním zářením. Kromě teploty a vlhkosti má na životnost toneru pozitivní vliv také dobrá cirkulace vzduchu. Proto byste měli místo uložení pravidelně větrat. A dbejte také na to, aby ke škodlivým tonerům neměly přístup děti. 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení