Menu
CHIP Speedtest

Aplikace CZ Help pomáhá českým turistům v Riu

15.08.2016 14:13 | Josef Mika
Aplikace CZ Help pomáhá českým turistům v Riu

Pokud ještě míříte do Ria na Olympijské nebo Paraolympijské hry, nezapomeňte si přibalit mobilní aplikaci CZ Help. Může vám pomoci při nečekaných potížích.

Projekt vznikl ve spolupráci s Ministerstvem zahraničních věcí. Zahrnuje mimo mobilní aplikace a telefonické linky CZ Help také sadu preventivně instruktážních videí Bezpečně v Riu nebo facebookovou stránku s radami pro turisty www.facebook.cz/czhelp.

Hlavním nástrojem projektu CZ Help pro zvýšení bezpečí českých turistů v Riu je mobilní aplikace. Přímo z ní uživatel zavolá místní ambulanci, několik linek české konzulární pohotovosti, nebo linku CZ Help. Aplikace navíc při každém volání libovolné z výše uvedených linek odesílá dispečinku CZ Help GPS polohu volajícího a údaje, které o sobě při registraci poskytl - tyto údaje mohou být bleskově předány ambasádě, brazilské policii nebo záchranné službě.

Mobilní aplikaci pro iOS nebo Android si turisté zdarma nainstalují z webových stránek služby www.czhelp.cz nebo shopů platforem Apple a Android. Službu zprovozní po jednoduché registraci. Aplikace s drobnými omezeními pracuje i v off-line režimu bez mobilních dat, čímž je ojedinělá. V aplikaci najde uživatel také důležitá telefonní čísla na místní tísňové linky, nemocnice, policii, ověřené taxi služby atd. Kontakty byly ověřeny testovacími hovory. Speciální sekce obsahují návody poskytování první pomoci nebo doporučení pro obtížné situace na cestách, jako je ztráta pasu či dopravní nehoda. Neméně významnou částí aplikace jsou doporučení pro krizové stavy, dokonce i pro případ teroristického útoku.

Projekt realizují experti na systémovou bezpečnost ze společnosti Aerospace & Defence Solution spolu s dalšími partnery uvedenými na webu www.czhelp.cz.

rio1

V aplikaci jsou také důležitá telefonní čísla na místní tísňové linky, nemocnice, policii, ověřené taxi služby atd.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání