Přejít k hlavnímu obsahu
Bezpečnost

Nejnovější aplikace Microsoftu: Family Safety propojuje Android, PC a Xbox

Jiří Palyza 03.08.2020

Microsoft plánuje mnoho nových aplikací pro smartphony. Aktuálně byla uvolněna už dříve ohlášená Family Safety pro Android a iOS. Na rozdíl od jiných aplikací rodičovské kontroly, Family Safety sdružuje přístup k zařízením s Androidem, Windows a dokonce i Xboxu.

Microsoft nespoléhá v dlouhodobém horizontu pouze na úspěch systému Windows a pracuje i na širokém arzenálu aplikací pro chytré telefony. Současně se spuštěním Microsoft 365 softwarový koncern oznámil i další aplikace a nyní byla jedna z nich oficiálně uvolněna. Microsoft Family Safety je nyní k dispozici jako aplikace pro mobilní platformy Android a iOS, a je primárně určena k ochraně bezpečnosti dětí.

Kromě času běhu obrazovky a aplikací na zařízení, a dalších klasických funkcí, mezi které patří webové filtry a nastavení časových limitů, je k dispozici také mapová funkce, která zobrazuje umístění a pohyb rodinných příslušníků. Kromě toho lze také zadat společná místa, která mohou vidět všichni členové rodiny: například domov, adresu babičky nebo umístění školy, kam chodí děti.

Stáhněte si: Microsoft Family Safety

familysafety-logo

Microsoft Family Safety - Aplikace pro Android 1.0.0.493

CHIP hodnotí Dobrý

Aplikace „Microsoft Family Safety“ nabízí filtry obsahu, umožňuje omezit používání smartphonu a nabízí sledování rodinných příslušníků pomocí GPS.

Stáhněte si

 

Výhody
nabízí filtr obsahu
obsahuje nastavení časového limitu pro aplikace
sledování GPS

Microsoft Family Safety: co aplikace dokáže

familysafety1

Aplikace nabízí mnoho různých funkcí pro ochranu dětí, limitaci jejich online aktivit a doby strávené aktivním používáním zařízení. | Zdroj: Microsoft Family Safety screenshot

Součástí aplikace je mapa, která zobrazuje pohyb a umístění členů rodiny. To by mělo usnadnit nalezení některého z členů v případě nouze. Kromě GPS polohy jsou k dispozici i další funkce. Je vidět nejen umístění, ale také čas aktivní obrazovky s týdenním přehledem, který ukazuje statistiku jak pro rodiče, tak i děti. V rozdělení na jednotlivé aplikace a zařízení můžete vidět, kolik času který uživatel strávil na Xboxu nebo PC, a které aplikace při tom byly využívány nejčastěji.

Kromě toho lze pro všechny členy rodiny nastavil limity. Microsoft zde šel o krok dále, než bývají klasická omezení typu kolik hodin denně. Limity se dají prostřednictvím Family Safety dynamicky konfigurovat. Prakticky to znamená, že lze nastavit různé limity pro různé aplikace s přihlédnutím k různým denním dobám a dnům v týdnu. Děti také mohou požádat o navýšení limitu. V neposlední řadě aplikace nabízí také filtry pro web, aplikace a konzole. Ty lze například použít pro skrytí obsahu, který není vhodný pro děti, nebo k přidání konkrétních webů na seznam blokovaných stránek.

Co odlišuje aplikaci Microsoftu od konkurence? Usnadňuje rodičům udržovat kontrolu nad všemi zařízeními v rodině. Místo toho, aby museli konfigurovat jednotlivá nastavení pro každé zařízení, mohou uživatelé v aplikaci Family Safety nastavit časové limity a statistiky na počítačích se systémem Windows, zařízeních s Androidem a konzolách Xbox. Sledovat ani blokovat nelze pouze ekosystém Apple, nicméně k datům z jiných zařízení lze přistupovat z aplikace pro iOS.

Smysluplná aplikace pro rodiny

To, zda byste měli sledovat své děti pomocí GPS, je na vaše zvážení: v naléhavých případech je to určitě užitečné. Aplikace Family Safety se ale neomezuje pouze na GPS tracking, ale chce pomoci dětem i rodičům v každodenním životě. Je to výsledek úsilí Microsoftu, na který se v současné době také velmi soustředí: přizpůsobit své produkty rodinám. Kromě plánovaných rodinných funkcí pro Teams, které umožní sdílené seznamy úkolů, kalendáře a mnoho dalšího, by Family Safety měla být velkým příspěvkem hlavně v oblasti online bezpečnosti rodiny.

mohlo by vás také zajímat: 25 aplikací pro android, které kradou data a přihlašovací údaje – raději je hned smažte


Máte k článku připomínku? Napište nám

Sdílet článek

Mohlo by se vám líbit








Všechny nejnovější zprávy

doporučujeme


články odjinud