Menu
CHIP Speedtest

Šifrovatelný externí box na pevný disk

20.03.2017 18:48 | Milan Loucký
Šifrovatelný externí box na pevný disk

 

Každý z nás potřebuje stále více prostoru pro svá data. Někdo to řeší pomocí cloudových úložišť, jiný má zase raději data na dohled, u sebe. Co ale s tím, když se nám už další disk do počítače nevejde?

 

zalman-ve500-image

Externí šifrovatelný box Zalman V500.

Jedno z řešení nabízí společnost Zalman jako externí box na pevný disk VE500. Vypadá jako futuristický dálkový ovladač a je vhodný pro všechny pevné disky 2,5palcového formátu. Snadno a rychle se připojí k počítači pomocí rozhraní USB 3.0. Co je však přidanou hodnotou, je 32bitový mikroprocesor s pamětí SRAM, umístěný v tomto boxu, který se stará o 256bitové AES šifrování. Proto jsou na vrchu boxu klávesy pro zadání přístupového hesla.

Externí box VE500 má kompaktní rozměry a dodává se v sadě s cestovním pouzdrem. Zařízení se ovládá prostřednictvím dotykového displeje. LCD obrazovka pak zobrazuje všechny důležité informace. Použití rámečku není omezeno jen na ukládání dat, ale prostřednictvím virtuální technologie ODD se může proměnit v externí CD-ROM, DVD-ROM nebo Blu-ray disk. Umožňuje také instalaci ISO složek.

Externí box na 2,5palcový pevný disk Zalman V500 je k dostání prostřednictvím sítě internetových obchodů a specializovaných prodejen. Jeho doporučená koncová cena je 1.499 Kč včetně DPH.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání