Menu

Sophos Intercept X: Zabezpečení koncových bodů

06.04.2017 13:59 | Josef Mika + Přidat komentář
Sophos Intercept X: Zabezpečení koncových bodů

Sophos Intercept X: Zabezpečení koncových bodů | foto: CHIP

Nové řešení pro ochranu koncových bodů Sophos Intercept X dokáže zastavit dosud nezveřejněné, tzv. zero-day hrozby, neznámé varianty zranitelností i skryté útoky. Navíc přináší i pokročilou ochranu proti ransomwaru, která i nejnovější varianty detekuje během několika sekund.

Sophos Intercept X je možné provozovat paralelně se stávajícím softwarem pro ochranu koncových bodů, a to bez ohledu na značku dosavadního řešení, což přináší zdokonalení ochrany i jistotu odražení útoku ještě před spuštěním škodlivého kódu.

Sophos Intercept X v sobě spojuje čtyři nejdůležitější bezpečnostní komponenty:

1.  Detekce hrozeb a zranitelností bez využívání identifikačních vzorů: obrana proti malwaru i hackerům, která si bez skenování souborů poradí s dosud nezveřejněnými, neznámými a v paměti přetrvávajícími útoky a variantami hrozeb.

2.  Technologie CryptoGuard proti ransomwaru - umožňuje identifikovat a odhalit nežádoucí šifrovací aktivity a zablokovat ransomware ještě dříve, než zamkne a ochromí počítačové systémy.

3.  Analýza prvotních příčin: komplexní a úplná vizuální analýza bezpečnostního incidentu včetně zpřístupnění informací o původu útoku a vstupní brány do síťové infrastruktury, o dopadech na jednotlivé prvky podnikové informační architektury, o místě a úrovni možného zastavení hrozby i o způsobech, jak v budoucnu odrazit další podobné útoky.

4.  Sophos Clean: nástroj, který aktivně odhaluje a odstraňuje jakoukoli stopu po spywaru i do systému hluboce vnořeného a přetrvávajícího malwaru.

Sophos Intercept X je klíčová komponenta pro synchronizovanou ochranu a díky mechanismu Security Heartbeat může sdílet informace o bezpečnostních hrozbách s novou generací firewallů Sophos XG i s bezpečnostním řešením SafeGuard Encryption. Zákazníci tak mohou na útoky a bezpečnostní incidenty reagovat koordinovaně a automaticky.

Sophos Intercept X je v již v prodeji a k dispozici je i zkušební verze zdarma ke stažení na www.sophos.com/products/intercept-x.aspx.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.