Menu

Velká krádež produktů Apple: zloději se zmocnili kamionu s dodávkou zařízení

19.11.2020 12:10 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Velká krádež produktů Apple: zloději se zmocnili kamionu s dodávkou zařízení

Velká krádež produktů Apple: zloději se zmocnili kamionu s dodávkou zařízení | foto: Foter.com

Zloději vykradli kamion se zásilkou produktů Apple a odcizili zařízení v hodnotě milionů. Po zločincích zatím není ani stopy. Ojedinělý případ loupežného přepadení se stal ve Velké Británii. 

Nákladní vůz plně naložený produkty Apple byl přepaden zločinci. V průběhu přepadení došlo k odcizení produktů v hodnotě přibližně pět milionů liber. Ke krádeži došlo na dálnici M2, mezi Londýnem a Leedsem. Informaci uvedl server 9to5mac.

Zloději odcizili z kamionu celkem 48 palet produktů, které byly posléze přeloženy do jiného vozidla. Po pachatelích policie zatím neúspěšně pátrá.

Velká krádež produktů Apple: zloději budou mít pravděpodobně brzy problémy

applesteal1

Prozatím nebylo upřesněno, jaká zařízení Apple byla při krádeži odcizena. | Zdroj: Foter.com

Zatím nejsou k dispozici žádné upřesňující údaje o tom, jaké produkty byly v napadeném kamionu přepravovány. Policie v Northamtonshire uvedla, že celý incident začal přepadením řidiče a přítomného člena ochranky, kteří byli spoutáni. Poté došlo k odcizení přepravovaného zboží.

Je ale velmi nepravděpodobné, že by se v dlouhodobějším časovém horizontu nepodařilo zloděje vypátrat. Dodávky Apple jsou obvykle vybaveny lokátory. Kromě toho by výrobce měl být schopen zařízení uzamknout v okamžiku, kdy se připojí k internetu. Jejich použití nebo prodej, například na černém trhu nebo prostřednictvím darknetu, bude velice obtížný.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Apple je ikona !

    To je světová značka a tak bude rychle vyprodána ! Zloději se pěkně obohatí !

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.