Menu
CHIP Speedtest

Bezpečnostní klíč pro Windows: free nástroj odemkne PC pomocí USB flash disku

01.01.2020 09:00 | Jiří Palyza
Bezpečnostní klíč pro Windows: free nástroj odemkne PC pomocí USB flash disku

Hesla bychom si měli každopádně pamatovat anebo bezpečně uchovat. Existuje ale mnoho dalších způsobů, jak odemknout Windows. Jeden z nich nám zprostředkuje USB Raptor.

Freewarový nástroj přemění USB flash disk na univerzální klíč pro Windows. Každý uživatel počítače a internetu pracuje s mnoha hesly. Pokud jde o přístup k systému Windows, není ale heslo vždy nutné. Existují i jiné alternativy ochrany přístupu, které najdete v Nastavení Windows pod položkami "Účty" a "Možnosti přihlášení".

Elegantní řešení je Windows Hello, musíte ale mít v počítači správný hardware. Možné je také použít PIN kód, obrázkové heslo nebo dynamický zámek pomocí dokovaného smartphonu. Freeware USB Raptor přidává další možnost: z USB klíče se stává bezpečnostní klíč pro Windows.

Pokud je k počítači USB flash připojen, můžete ve Windows pracovat. Pokud jej odpojíte, Windows automaticky zablokují přístup.

Pokračování článku

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání

Komerční sdělení