Menu

BlueTrack

16.09.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nová technologie pro myši

BlueTrack : nová technologie pro myši

Microsoft, který se kromě softwaru už dlouho věnuje i hardwaru, představil novou technologii pro snímání pohybu myši. Nazvaná je BlueTrack a laserovou a optickou technologii prý brzy nahradí. Poradí si totiž lépe se všemi typy povrchů a to i s těmi, s kterými má laserová technologie problém (lesklé povrchy). Podle Microsoftu jsou tyto myši vhodné zvláště pro uživatele notebooků, kteří se pohybují v různém prostředí a potřebují pracovat i třeba na skleněném stole.

BlueTrack používá modrý paprsek a speciální optickou soustavu a optický senzor z dílny Microsoftu. Podrobnosti najdete http://www.microsoft.com/hardware/bluetrack. Poprvé byla nová technologie použita u myší Microsoft Explorer Mouse a Microsoft Explorer Mini Mouse (pro notebooky) za ceny 99,95 a 79,95 dolarů.

„Myší historie" je už zhruba 45 stará. Za tu dobu se vyzkoušeli různé technologie: od kuličky, dvou disků (myší Honeywell), až po optickou (první se objevila v roce 1980) a laserovou (cca 1998).

Zdroj: Microsoft

Pavel Trousil

Module

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení