Menu

Brána do světa rozšířené reality

12.02.2017 12:17 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Brána do světa rozšířené reality

Brána do světa rozšířené reality | foto: CHIP

Phablet Lenovo PHAB 2 Pro je oficiálně dostupný na českém trhu. Jako první mobilní zařízení s technologií Tango, vyvinutou společností Google, nabízí spojení reálného světa a rozšířené reality.

Lenovo se ve spolupráci se společností Google nabízí koncept rozšířené reality, kterou můžete mít kdykoliv při sobě. Phablet Lenovo PHAB 2 Pro kombinuje hardwarové a softwarové komponenty, které mu umožňují zjistit, v jakém prostoru se nachází. Pomocí zadního 16Mpx fotoaparátu, senzoru hloubky a pohybu, infračervené kamery, gyroskopu a dalších senzorů dokáže rozpoznat okolní objekty a zpracovat více než 250 000 údajů za vteřinu. 

lenovo-phab-2-pro-detail-nahled

Technologie Tango dokáže mimo jiné mapovat vnitřní prostory, takže zařízení může sloužit i jako „indoor navigace“ a majitele tak může provázet v obchodním centru, na úřadě nebo v kancelářském komplexu. Poradí i při pořizování nové výbavy do bytu. Objekt umístí do obrazu reálného pokoje. Samostatnou kapitolou jsou pak hry, při kterých mohou herní postavy ožít vedle uživatele.

Lenovo PHAB 2 Pro disponuje 6,4palcovým QHD IPS displejem s ochranným sklem Gorilla Glass a audio systémem Dolby Atmos. O chod se postará procesor Qualcomm Snapdragon 652 s optimalizací pro technologii Tango, spolu se 4GB operační pamětí. Dostatek prostoru poskytne vnitřní paměť o kapacitě 64 GB s možností rozšíření pomocí paměťové karty. Čtečka otisků prstů na zadní straně zařízení umožňuje snadné odemknutí phabletu, platby ve službě Google Play i jiných službách umožňujících ověřování pomocí skenování otisku prstu, jako například PayPal. Vysokokapacitní baterie (4050 mAh) s rychlým nabíjením zajistí celodenní provoz. Lenovo PHAB 2 Pro je na našem trhu dostupný ve zlatém a stříbrném provedení za cenu od 12 999 Kč.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení