Menu

Brodit

15.09.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Držáky na míru

Brodit: Držáky na míru

Sunnysoft představuje produkty švédské společnosti Brodit. Držáky a ProClipy Brodit slouží k uchycení mobilních zařízení ve vozidlech. Mezi jejich přednosti, pro které slaví úspěch po celém světě, patří variabilní uchycení v interiéru vozu, dobíjení zařízení, jednoduchá montáž bez nutnosti vrtání, zvýšení bezpečnosti jízdy a rychlá dostupnost držáků po uvedení daného automobilu nebo mobilního zařízení na trh.

ProClip a držáky Brodit

Držáky jsou vyráběny přesně na míru pro konkrétní typ vozu a typ zařízení. Řešení se skládá ze dvou komponent - ProClipu a držáku (Holder). ProClip je unikátní řešení pro připevnění držáku do vozidla, které využívá montáž prostým zacvaknutím mezi technologické mezery plastů palubní desky. Díky tomu se montáž obejde bez vrtání a bez poškození interiéru vozidla. Umístění zařízení do držáku (stejně jako vyjmutí) je velmi snadné. Držáky jsou vyrobeny unikátně pro jednotlivé typy většiny mobilních zařízení, jde mimo jiné o mobilní telefony, PDA a komunikátory, smartphony, LCD panely, GPS navigace, MP3 přehrávače, odolné terminály nebo krátkovlnné vysílačky.
Uchycení mobilních zařízení je pak možné na několika místech v interiéru - levý A sloupek, palubní deska, hlavová opěrka a středový panel.
V souvislosti s exkluzivní distribucí Broditu v České a Slovenské republice dnes spustila společnost Sunnysoft novou podobu stránek www.brodit.cz. Jsou určeny pro koncové zákazníky i pro resellery. Najdou zde konfigurátor, který jim nabídne několik variant držáků pro jejich mobilní zařízení a vyhledá všechny vhodné ProClipy pro daný model vozu.

Co přináší Brodit oproti běžným držákům?

Držáky mobilních zařízení jsou k dispozici obvykle ve čtyřech variantách. Vybírat lze mezi variantou „aktivní s napájením", tedy napájení přes zásuvku zapalovače nebo s pevným připojením na palubní síť, mezi variantou „pro použití s originálním kabelem", variantou „s průchozím konektorem" a mezi variantou „pasivní bez možnosti nabíjení". Pro nejprodávanější zařízení nabízí Brodit variant více (např. pro iPhone jich má v nabídce jedenáct). Právě aktivní držáky s dobíjením většina výrobců mobilních zařízení vůbec nenabízí. V jejich příslušenství jsou buď univerzální pasivní držáky s přísavkou, nebo žádné (např. Nokia, viz informace níže).

Další jedinečnou výhodou, pro kterou si Brodit oblíbili řidiči po celém světě, je možnost uchycení zařízení na mnoha místech interiéru vozu (viz fotografie se Subaru Forester 2009 nebo s Toyotou Avensis).
V neposlední řadě pak zvyšuje bezpečnost jízdy a nabízí dostupnost držáků brzy po premiéře automobilu nebo nového mobilního zařízení.

Brodit nahrazuje chybějící příslušenství Nokií

Značkové držáky mobilních zařízení a GPS navigací Brodit nahradí chybějící příslušenství nových Nokií. Ty dnes nemají v základní výbavě držáky těchto zařízení a jejich uživatelé tak musí zařízení volně odkládat v prostoru. Brodit těmto novým bezpečným držákům pro zařízení Nokia dal název „Holder f. Cable Attachment For Nokia original cable CA-116, CA-113CU and CA-134". Držáky jsou konstruovány tak, že se přímo do nich dá zapojit originální nabíjecí kabel od hands free sady Nokie. Držáky jsou tak určeny především pro tyto typy Nokií: N96, N95 8GB, N95 4GB, N82, N79, N78, E90, E75, E71, E66, E65, E63, E51, 6600 Fold, 6300, 6220 Classic, 6210 Navigator, 6120 Class, 3120 Class, 3109/3110, 2630, 2600 Class.

Brodit zvyšuje bezpečnost jízdy

Zařízení uchycené do ProClipu je kdykoliv snadno po ruce. Zároveň tak vytváří bezpečné prostředí pro řízení vozidla. Mobilní telefony, navigace a další zařízení, kterým se řidiči věnují během cesty, se tak nepohybují volně v prostoru vozidla a neodpoutávají pozornost od řízení.
Neomezují výhled z vozidla. Držáky Brodit jsou v souladu s vyhláškami i v těch zemích, v nichž je výslovně vyhláškou zakázáno umísťovat jakékoliv přísavné držáky na přední okno.
Při konstrukci je dbáno na umístění airbagů. Jde o důsledné dodržování bezpečnostních standardů již během výroby. V některých vozech se proto řidiči např. nedočkají uchycení na levém A sloupku, neboť jsou zde umístěny boční airbagy.
Společnost Brodit disponuje certifikátem kvality ISO 9001:2008 a také osvědčením o nárazových testech od Švédského silničního a dopravního institutu.
Info: www.brodit.cz

Vratislav Klega

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení