Menu

Brother představoval novinky pro letošní rok i pro budoucnost

24.05.2012 13:37 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnost Brother nám v Berlíně představila nejen portfolio nových produktů pro nadcházející rok, ale také pootevřela dvířka budoucího vývoje.

Brotheru se v minulých letech podařil husarský kousek s uvedením dostupných multifunkcí formátu A3. Právě tento segment je jedním z dalších oborů, které zaznamenávají kontinuální (podle IDC poslední dva roky 14%) nárůst. Pro letošní rok představil Brother nové modely úspěšných a hlavně cenově dostupných inkoustových multifunkcí formátu A4 a A3 (MFC-J825DW a DCP-J925DW). Hlavně v segmentu A3 zařízení je je Brother téměř monopolním hráčem na trhu.

Kromě tiskáren Brother představil mobilní dokumentové USB skenery DSmobile-600 a DSmobile-700d (duplex) s hmotnosti 350 gramů, 38stránkovou kompaktní tiskárnu HL5400 s nízkými tiskovými náklady a například miniaturní termální tiskárnu PJ-600. S recenzemi na tato zařízení vás budeme seznamovat během roku.

Brother nám ukázal jednu hodně zajímavou novinku z kategorie větších kancelářských tiskáren. Během 12 až 18 měsíců by měl uvést na trh poměrně kompaktní tiskárnu s extrémní rychlostí tisku. Jedná se o monochromatickou inkoustovou tiskárnu s nepohyblivou tiskovou hlavou o šířce archu A4. Díky stacionární hlavě s více než 5 000 tryskami bylo možné zvýšit rychlost tisku až na 100 stran za minutu. Tato tisková technologie nám připomíná hybrid mezi inkoustovými a LED tiskárnami.

Brother nás u příležitosti představení nových tiskáren překvapil i odhalením vývoje v oblastech, které bychom od této společnosti nečekali. Nedávno zakoupil komunikační společnost, specializující se na videokonference prostřednictvím internetu. Výsledkem akvizice jsou portály OmniJoin které mají umožnit podnikovou internetovou video komunikaci s lepší nabídkou služeb než dnes nejčastěji používaný Skype.

Zajímavá je i novinka v podobě brýlí AirScouter se speciálním průhlednou destičkou, na kterou se promítají data z připojeného počítače, smartphonu či tabletu. Tyto brýle se již prodávají v Japonsku a v podstatě vypadají, jakoby byly vystřižené z filmu s Larou Croft. Prozatím se uvažuje hlavně o použití v průmyslu, kde bude možné montérům na průhledné projekční plošce s rozlišením 800 x 600 bodů promítat například schémata či návody na sestavení různých typů zařízení. Velkou budoucnost by tento systém mohl mít v oblasti „augmented reality“.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení