Menu

Business Netbook

22.06.2009 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Acer Aspire One Pro 531

Business Netbook

Acer Aspire One Pro 531

Společnost Acer uvádí na trh netbook, který je určen především pro profesionální uživatele. Do této kategorie se výrobci notebooků a netbooků zatím nehrnou, protože by tím mohli ohrozit prodeje vlastních subnotebooků, ale Acer právě v této oblasti tak silný není a navíc nový netbook se pro profesionální použití hodí spíše designem než výbavou. Profesionální uživatelé bývají o něco náročnější na kvalitu, výdrž, konektivitu přenosného počítače a více dbají o zabezpečení svých dat. Netbook Aspire One Pro 531 sice dokonale splňuje nároky na vysokou mobilitu - je rozměrově malý a dost tenký, ve verzi se šestičlánkovým akumulátorem může nabídnout přes sedm hodin provozu a z obrázků (v relálu jsme jej zatím neviděli) působí i decentním dojmem, ale z hlediska konektivity bychom u profesionálního netbooku čekali třeba dokovací stanici, o něco vyšší rozlišení displeje, který by navíc měl být matný a možnost zabezpečit data a přístup k nim nejen heslem, ale i pomocí výkonnějšího zabezpečení snímačem otisků prstů, nebo gyroskopickým čidlem umožňujícícm zaparkování hlaviček pevného disku při pádu.

Nic z výše uvedeného ale neznamená, že Acer Aspire One Pro 531 nevypadá velice dobře a jeho specifikace jsou rovněž zajímavé. V závislosti na modelu se bude prodávat s procesory Intel Atom N270 nebo N280, s čipovou sadou Intel 945 GSE nebo s čipsetem Intel 82801GBM, LED displej má úhlopříčku 10,1" a rozlišení 1024 x 600 bodů a operační paměť bude rozšiřitelná na 2 GB. Úložný prostor bude představovat buď klasický pevná disk s kapacitou 160 nebo 250 GB, či 64GB SSD disk. Netbook disponuje třemi USB porty, čtečkou paměťových karet, webovou kamerkou, analogovým videovýstupem D-Sub, ethernetovým konektorem a zvukovými jacky. Bude jej možné koupit jak s menší 2200mAh tříčlánkovou baterií (celková hmotnost 1,12 kg, výdrž cca , výdrž cca 3 hodiny), nebo s větší 5200mAh baterií (celková hmotnost 1,27 kg, výdrž cca 7,5 hodiny). Rozměry netbooku jsou podle výrobce 259,41 (š) x 186,8/206.37 (h) x 26,1/33,09 (v) mm.

Profesionální uživatele potěší bohaté bezdrátové komunikační možnosti, které kromě klasické Wi-Fi standardu 802.11 b/g nabídne a 10/100Mb ethernetu i integrovaný 3GSM modul a bluetooth. Moc se těšíme na test.

 

Info: Acer

Michal Bareš

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení