Menu

Business

V souvislosti s převzetím herního gigantu Activision Blizzard Microsoftem se do mysli mnoha hráčů vkrádají obavy. Bude i v budoucnu PlayStation 5 získávat exkluzivně hry od Sony?

V e-mailu zaměstnancům Elon Musk naznačil, že SpaceX možná čeká bankrot. Důvodem je špatná situace ohledně výroby nového raketového motoru Raptor.

Apple údajně pomocí skryté reklamy směruje uživatele na svou vlastní aplikační platformu. V důsledku toho se už uživatelé nedostanou přímo na stránky vývojářů aplikací, aby si tam objednali předplatné. Apple se k tomu nyní vyjadřuje.

Apple doposud prošel celosvětovým nedostatkem čipů bez jakýchkoli komplikací, ale to nyní skončilo. Za poslední čtvrtletí společnost odhaduje ztráty na šest miliard dolarů a v aktuálním čtvrtletí to bude pravděpodobně ještě více. Přesto má Apple mnohamiliardové zisky.

Podle nejnovějších zpráv by se Facebook mohl v nejbližších dnech přejmenovat. Jaký bude jeho nový název a co přimělo Marka Zuckerberga spolu s dalšími členy vedení k tomuto rozhodnutí.

Google chtěl letos spustit nový projekt v oblasti financí. Kvůli několika neúspěšným krokům ale ovládání bankovních účtů prostřednictvím Google Pay firma nakonec nabízet nebude. Tento plán Google zveřejnil teprve v roce 2020.

Facebook je stále největší sociální sítí na světě. Pondělní výpadek, úniky interních dokumentů nebo manipulace s dezinformacemi však ukazují, jak křehká Zuckerbergova společnost je – a že výpadek služeb Facebooku drží celý svět ve střehu.

USA zahájily program na demontáž a likvidaci mobilních technologií společností Huawei a ZTE. Vláda se obává, že tyto společnosti mají v sobě zabudovaná zadní vrátka pro čínské zpravodajské služby.

Čína chce výrazně snížit spotřebu energie. Proto jsou v některých oblastech průmyslu omezeny dodávky energie. To vede k zastavení výroby, které má dopad i na západní společnosti.

Písmeno "i" v názvu mnoha produktů Apple je pravděpodobně jednou z nejznámějších ochranných známek vůbec. Přesto se může stát, že se technologický gigant u nových produktových řad bez něj do budoucna obejde.

Spor mezi společnostmi Apple a Epic pokračuje. Uživatelé iPhonů, kteří doufali v brzký návrat hry Fortnite do App Storu, si budou muset pravděpodobně ještě chvíli počkat.

Rozhovor s Madhavem Shethem, spoluzakladatelem, viceprezidentem a generálním ředitelem pro Indii, Evropu a Ameriku společnosti Realme, která se nově stala šestým největším výrobcem smartphonů.

Chytré telefony a tablety by měly být odolnější, a do budoucna i udržitelnější. Tvrdí to Evropská komise. Na první pohled záměr zní pro spotřebitele dobře, ovšem celá věc může vést ke zvýšení cen.

Na Google byla podána antimonopolní žaloba, ve které je firma obviňována ze svévolného zadržování provizí. Spis obsahuje výbušné podrobnosti o výhodách Netflixu a dalších velkých poskytovatelů aplikací a služeb.

Očekávaný model iPhone 13 by mohl narazit na velké problémy ještě před prvním oznámením. V současné době mají dodavatelé nedostatek zaměstnanců. Bude muset být termín oficiálního uvedení kvůli tomu odložen?

Po společnosti LG by mohl další výrobce skončit s produkcí chytrých telefonů. Existují náznaky, že Sony zvažuje ukončení výroby řady Xperia. 

Na trhu s antivirovými programy před pár dny proběhl velký obchod: dojde ke vzájemnému spojení koncernů NortonLifeLock a Avast.

Poskytovatel platebních služeb PayPal oznámil, že uživateli oblíbená služba MoneyPool bude k dispozici už jen několik týdnů. V listopadu bude ukončena. Správci finančních sbírek by si měli včas převést peníze na své účty.

Americká technologická společnost Apple skóruje ve druhém čtvrtletí skvělými obchodními čísly. Současně ale upozorňuje na problémy s dodávkami chytrých telefonů a tabletů, které mohou nastat v září. Mohlo by se to týkat i nového iPhonu 13.

Americký prezident Joe Biden to myslí vážně: zdá se, že chce mocné technologické společnosti, jako je Apple, přinutit k poslušnosti. Měly by totiž konečně umožnit levnější opravy. To by sice bylo pro spotřebitele dobré, ale v konečném důsledku se to může obrátit proti nim.

<< <   1 2 3 ...   >>

Huawei MatePad 11 sice trpí zákazem používání služeb Googlu, ale jinak je to velmi dobrý tablet se slušným výkonem, kvalitním…

Externí box na disky typu NVMe M.2 SSD promění tyto na pohled křehké kartičky ve velmi odolné přenosné paměti

Realme GT Neo 2 je schopný herní telefon s výborným výkonem, vynikajícím displejem a prvotřídní výdrží. Oproti předchůdci se výrazně zlepšil…