Menu

Business

Apple vkládal do nedávno představeného iPhonu SE velké naděje, které se mu zřejmě prozatím nepodařilo naplnit. Z toho důvodu bude jeho výroba pravděpodobně omezena. Poptávka je výrazně nižší, než se očekávalo.

Už před lety se Apple rozhodl omezit dodávané příslušenství, které bylo součástí balení iPhonů. Podle zjištění analytiků to bylo strategické rozhodnutí, které už firmě vyneslo miliardy dolarů.

Do budoucna se Samsung obejde bez sice drahé, ale oblíbené řady chytrých zařízení Galaxy Note. Výrobce nyní oznámil, že v dalším vývoji této řady nebude pokračovat.

Meta prověřuje možnosti vypnutí Facebooku a Instagramu v Evropě. Údajným důvodem jsou přísné předpisy na ochranu osobních údajů.

Obchodování s virtuálními nemovitostmi nabírá obrátky. V loňském roce byly v metaversu prodány nemovitosti v hodnotě přibližně 500 milionů USD. V nadcházejících letech se očekává další nárůst.

BlackBerry zřejmě prodává velkou část svých patentů. Podle informací se jedná o celkovou hodnotu, přesahující půl miliardy USD. Které patenty nyní změní majitele?

Operační systémy Android a iOS dominují chytrým telefonům po celém světě už řadu let. Indická vláda to chce změnit a zahajuje tažení proti technologickým gigantům Apple a Google. Objeví se brzy nový operační systém?

Ačkoliv se Netflixu v loňském roce podařilo zvýšit zisk, pro akcionáře má stále špatné zprávy. Odhad navýšení počtu předplatitelů je na zlomku očekávaní a ceny akcií na burze se propadají. 

V souvislosti s převzetím herního gigantu Activision Blizzard Microsoftem se do mysli mnoha hráčů vkrádají obavy. Bude i v budoucnu PlayStation 5 získávat exkluzivně hry od Sony?

V e-mailu zaměstnancům Elon Musk naznačil, že SpaceX možná čeká bankrot. Důvodem je špatná situace ohledně výroby nového raketového motoru Raptor.

Apple údajně pomocí skryté reklamy směruje uživatele na svou vlastní aplikační platformu. V důsledku toho se už uživatelé nedostanou přímo na stránky vývojářů aplikací, aby si tam objednali předplatné. Apple se k tomu nyní vyjadřuje.

Apple doposud prošel celosvětovým nedostatkem čipů bez jakýchkoli komplikací, ale to nyní skončilo. Za poslední čtvrtletí společnost odhaduje ztráty na šest miliard dolarů a v aktuálním čtvrtletí to bude pravděpodobně ještě více. Přesto má Apple mnohamiliardové zisky.

Podle nejnovějších zpráv by se Facebook mohl v nejbližších dnech přejmenovat. Jaký bude jeho nový název a co přimělo Marka Zuckerberga spolu s dalšími členy vedení k tomuto rozhodnutí.

Google chtěl letos spustit nový projekt v oblasti financí. Kvůli několika neúspěšným krokům ale ovládání bankovních účtů prostřednictvím Google Pay firma nakonec nabízet nebude. Tento plán Google zveřejnil teprve v roce 2020.

Facebook je stále největší sociální sítí na světě. Pondělní výpadek, úniky interních dokumentů nebo manipulace s dezinformacemi však ukazují, jak křehká Zuckerbergova společnost je – a že výpadek služeb Facebooku drží celý svět ve střehu.

USA zahájily program na demontáž a likvidaci mobilních technologií společností Huawei a ZTE. Vláda se obává, že tyto společnosti mají v sobě zabudovaná zadní vrátka pro čínské zpravodajské služby.

Čína chce výrazně snížit spotřebu energie. Proto jsou v některých oblastech průmyslu omezeny dodávky energie. To vede k zastavení výroby, které má dopad i na západní společnosti.

Písmeno "i" v názvu mnoha produktů Apple je pravděpodobně jednou z nejznámějších ochranných známek vůbec. Přesto se může stát, že se technologický gigant u nových produktových řad bez něj do budoucna obejde.

Spor mezi společnostmi Apple a Epic pokračuje. Uživatelé iPhonů, kteří doufali v brzký návrat hry Fortnite do App Storu, si budou muset pravděpodobně ještě chvíli počkat.

Rozhovor s Madhavem Shethem, spoluzakladatelem, viceprezidentem a generálním ředitelem pro Indii, Evropu a Ameriku společnosti Realme, která se nově stala šestým největším výrobcem smartphonů.

<< <   1 2 3 ...   >>

Po roce uvádí Realme na trh novou “číselnou” řadu smartphonů s označením Realme 9. V jejím rámci budou k dostání dva modely, které…

V nejvyšší řadě smartphonů Samsung Galaxy jsou tři modely. Nejmenším z nich je Galaxy S22 s kompaktními rozměry, ovšem displej, výkon a funkce…

Xiaomi 12 patří mezi nejlepší smartphony na trhu a během testu nás zaujal výkonem, kvalitním displejem, fotoaparátem a skvělými reproduktory. V…
Komerční sdělení