Menu

Business

Koncern Meta, mateřská společnost Facebooku, musí spolknout hořkou pilulku. Poprvé od svého založení se musí smířit s poklesem obratu. Důvodem je obtížná hospodářská situace.

Vzhledem k aktuálnímu dění se to dalo očekávat – Rusko se chystá na konec na Mezinárodní vesmírné stanici (ISS). Oznámila to ruská vesmírná agentura Roskosmos po setkání s prezidentem Vladimirem Putinem.

Putinovské Rusko nařklo společnost Google, že má zaplatit dluh ve výši 21 miliard rublů. Údajně kvůli tomu, že firma odmítla odstranit ze své platformy YouTube lživý obsah. Jak je to ale doopravdy?

Internetový gigant už dávno není tou někdejší vzorovou společností, za kterou svého času platil. Už několik let se v americkém koncernu plíživě projevuje krize. Generální ředitel společnosti, Sundar Pichai, nyní oznámil změny, které se budou týkat i zaměstnanců. Plánuje škrty.

Známá technologická firma Unity, která podniká především v herní branži, se spojila s IronSource. Celá věc má ale háček v tom, že IronSource provází pověst tvůrce malwaru. Jak to celé vlastně vzniklo?

Platební neschopnost společnosti, která podnikala v oblasti kryptoměn, způsobuje v oboru zmatek. Po vyhlášení konkurzu na konci června se zakladatelé Three Arrows Capital zřejmě začali skrývat. Podle informací jsou prázdné i kanceláře firmy.

Elon Musk se chystal koupit sociální síť Twitter, což bylo hojně propíráno ve všech médiích napříč internety. Nakonec z toho patrně sejde, což se ale neobejde bez reakce.

CEO Netflixu v rozhovoru potvrdil, že poskytovatel streamingu do budoucna nabídne nový model předplatného s reklamou. To by mělo přinést levnější alternativu k předchozím možnostem.

Společnost Huawei se, jako celá řada jejích čínských souputníků, stále nerozhoupala k odchodu z Ruska na protest proti vojenské agresi, kterou režim Vladimira Putina rozpoutal na Ukrajině. Jenomže začíná pozvolna uzavírat pobočky s velmi zvláštním vysvětlením.

Důsledky války na Ukrajině pociťuje také společnost Samsung. Podle aktuálních zpráv nyní výrobce musí reagovat na ekonomickou situaci a výrazně omezit výrobu smartphonů.

Největší tuzemský internetový obchod Alza.cz spouští novou formu předplatného. Po službě Alza Premium se dostane i na méně náročné zákazníky, kterým stačí jen základní výhody a nechtějí utrácet moc peněz navíc. Co všechno nabízí novinka AlzaPlus?

Rok 2021 mohl být rokem, kdy Česká pošta přijde o výhradní pozici na trhu. Český telekomunikační úřad (ČTÚ) totiž vypsal nové výběrové řízení pro udělení poštovní licence. Do 11. května mohly jednotlivé subjekty poslat svou přihlášku do tendru. Jak to celé dopadlo?

Muskova oblíbená sociální síť, kterou si hodlá koupit měla mít pod 5 % falešných účtů. Jenže realita je podle něj trochu někde jinde, s čímž se nehodlá tak úplně smířit.

Apple vkládal do nedávno představeného iPhonu SE velké naděje, které se mu zřejmě prozatím nepodařilo naplnit. Z toho důvodu bude jeho výroba pravděpodobně omezena. Poptávka je výrazně nižší, než se očekávalo.

Už před lety se Apple rozhodl omezit dodávané příslušenství, které bylo součástí balení iPhonů. Podle zjištění analytiků to bylo strategické rozhodnutí, které už firmě vyneslo miliardy dolarů.

Do budoucna se Samsung obejde bez sice drahé, ale oblíbené řady chytrých zařízení Galaxy Note. Výrobce nyní oznámil, že v dalším vývoji této řady nebude pokračovat.

Meta prověřuje možnosti vypnutí Facebooku a Instagramu v Evropě. Údajným důvodem jsou přísné předpisy na ochranu osobních údajů.

Obchodování s virtuálními nemovitostmi nabírá obrátky. V loňském roce byly v metaversu prodány nemovitosti v hodnotě přibližně 500 milionů USD. V nadcházejících letech se očekává další nárůst.

BlackBerry zřejmě prodává velkou část svých patentů. Podle informací se jedná o celkovou hodnotu, přesahující půl miliardy USD. Které patenty nyní změní majitele?

Operační systémy Android a iOS dominují chytrým telefonům po celém světě už řadu let. Indická vláda to chce změnit a zahajuje tažení proti technologickým gigantům Apple a Google. Objeví se brzy nový operační systém?

<< <   1 2 3 ...   >>

Cat S62 Pro není telefon pro běžné každodenní používání. To se dá poznat už z loga „CAT“, které se obvykle nachází pouze na bagrech a jiných…

Letošní Huawei MateBook D16 má kovové šasi a ohromný displej, přesto si zachovává překvapivě malé rozměry a hmotnost. Notebook je osazen 12.…

Monitor Philips 243B1JH je určen hlavně majitelům moderních notebooků s USB-C konektorem a omezenou portovou výbavou. Tu tenhle monitor dokáže…
Komerční sdělení