Menu

Google v krizi: kde všude musí společnost zatáhnout za záchrannou brzdu

22.07.2022 12:00 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Google v krizi: kde všude musí společnost zatáhnout za záchrannou brzdu

Google v krizi: kde všude musí společnost zatáhnout za záchrannou brzdu | foto: Alex Dudar/Unsplash

Internetový gigant už dávno není tou někdejší vzorovou společností, za kterou svého času platil. Už několik let se v americkém koncernu plíživě projevuje krize. Generální ředitel společnosti, Sundar Pichai, nyní oznámil změny, které se budou týkat i zaměstnanců. Plánuje škrty.

Pichai ve zprávě všem zaměstnancům hovoří o současné nejisté ekonomické situaci. Ty budou vyžadovat určité změny pro druhou polovinu roku a následující období. Google musí být efektivnější, chce přijímat méně nových zaměstnanců a projekty, které nemají pozitivní ekonomické vyhlídky, budou pozastaveny nebo ukončeny.

Vytváření synergií a méně nových zaměstnanců: Google chce přemýšlet úsporněji

google

Šéf Googlu v prohlášení zaměstnancům nastínil změny, které pro mnoho z nich nebudou pozitivní. Situace je nejistá, jsou potřeba změny. | Zdroj: Jonny Gios/Unsplash

Zatímco ve druhém čtvrtletí roku 2022 bylo v Google přijato přibližně 10 000 nových zaměstnanců, po zbytek tohoto roku a v roce příštím se očekává, že bude přijato výrazně méně lidí. Kriticky potřebná místa ve vývoji, inženýrství a další pozice, obecně označované jako "kritické role", nebudou dotčeny. V těchto oblastech přijímání nových zaměstnanců, anebo jejich nahrazování, bude pokračovat.

V oblastech, kde se investice překrývají, budou podle Pichaie projekty a procesy sloučeny. Projekty lze také pozastavit a zaměstnance, kteří na nich pracují, převést na jiné činnosti s vyšší prioritou.

Minulý týden oznámil konkurent Googlu, Microsoft, že zruší nižší počet pracovních míst. Obavy z ekonomických podmínek vedly i koncern Meta k rozhodnutí snížit plány na přijímání nových zaměstnanců.

Zdroj: Business Standard

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.
Komerční sdělení