Tři zásadní rady: jak bezpečně stahovat aplikace do telefonu
Aplikace jsou to, co dělá váš smartphone chytrým. Zároveň je ale důležité držet se základních…
Musk ustupuje z koupě Twitteru. Ten chystá právní kroky | foto: Twitter/elonmusk
Elon Musk se chystal koupit sociální síť Twitter, což bylo hojně propíráno ve všech médiích napříč internety. Nakonec z toho patrně sejde, což se ale neobejde bez reakce.
Ono to s tou koupí bylo nahnuté už delší dobu. Šéfovi Tesly totiž dost vadil počet účtů, které jsou v podstatě boti a jenom plevelí Twitter spamem. Zlom přišel na technologické konferenci v Miami, kde Musk zpochybnil informaci o počtu těchto botů, kterou mu dodali zástupci Twitteru. Podle nich mělo jít totiž o maximálně 5 %.
Názor slavného vizionáře byl však počet daleko vyšší a mělo jít minimálně o 20 %. Akcie na to samozřejmě reagovaly prudkým poklesem až na hodnotu 37 dolarů za akcii, přičemž Musk původně nabízel akcionářům 54,2 dolarů za akcii, což by znamenalo celkový objem obchodu ve výši 44 miliard dolarů. Pro vysvětlení – falešné účty jsou docela kruciální faktor, který ovlivňuje, jak moc příjmů z reklamy by majiteli sítě plynulo. Musk totiž plánoval na Twitteru zavést reklamní systém, který by jistě generoval velmi zajímavé zisky. Ale boti holt na reklamy neklikají a inzerované zboží si obvykle nekupují, proto je jejich podíl na celkovém koláči uživatelů dost zásadní.
V tomto bodě se jednání v podstatě zasekla a Elon Musk trval na tom, že CEO Twitteru Parag Agrawal mu musí předložit důkaz o počtu bot účtů, jinak z obchodu sejde. Očividně neblufoval, protože jeho tým u Komise pro cenné papíry pro oznámil ukončení jednání o akvizici a jako důvod uvedli, že došlo k závažnému porušení více ustanovení dohody. Akcie na to samozřejmě opět reagovaly poklesem, avšak už daleko mírnějším – k pátku byly na hodnotě 36,1 dolarů.
Celé to bude mít ještě dohru a s velkou pravděpodobností skončí případ u soudu. Smlouva totiž praví, že pokud Musk z akvizice odstoupí, má zaplatit pokutu ve výši jedné miliardy dolarů. Je ale otázka, jak moc skutečně ze strany Twitteru k porušení smlouvy došlo a pokud skutečně mlžili ohledně reálného počtu botů, dost možná dá soud za pravdu Muskovi. Podle některých médií ale také docela dobře možné, že se celá situace otočí a Musk nakonec bude muset Twitter koupit. Faktickou správnost a možnost toho, že by soud mohl nařídit koupit, nemáme ověřenou, proto to považujeme spíše za spekulaci.
Aplikace jsou to, co dělá váš smartphone chytrým. Zároveň je ale důležité držet se základních…
Pokud vám na systémovém disku začíná docházet volné místo a nemáte už jinou možnost, jak…
Společně s Windows 8.1 uvedl Microsoft také nový typ pohotovostního režimu, kdy se počítač…
Windows Defender si dokáže udržet svou pozici i mezi placenými antivirovými řešeními a pro…
Hádanky, hlavolamy a optické klamy jsou novým internetovým trendem. Šíří se na sociálních…
Koncern Meta, mateřská společnost Facebooku, musí spolknout hořkou pilulku. Poprvé od svého…
Umělá inteligence Googlu umí na základě zadaného textu vygenerovat odpovídající obrázek. A to…
Společnost Meta stojící za sociální sítí Facebook opět ukázala bizarní dvojí metr. Na jedné…