Menu
CHIP Speedtest

Oracle se přestěhoval

18.01.2017 11:43 | Michal Bareš
Oracle se přestěhoval

Společnost Oracle se přestěhovala do nových kancelářských prostor v parku Aviatika v pražských Jinonicích.V novém sídlu má k dispozici 10 500 m2, do kterých se vejde 900 zaměstnanců a 150 návštěvníků.

Kromě lokálního týmu obchodníků, konzultantů a expertů na technickou podporu zde sídlí i několik mezinárodních center, například vývojové centrum, které se podílí na tvorbě produktů Oracle či obchodní centrum Oracle Digital, které je zodpovědné za prodej cloudových technologií napříč celým regionem EMEA.

Při vzniku návrhu čerpali tvůrci projektu inspiraci jak ze zkušeností ze zahraničních poboček společnosti Oracle, tak i z historie místa, na němž v dřívějších dobách stála továrna na letecké motory Walter. Výsledkem jsou kancelářské prostory, které podporují nejen samostatnou tvůrčí činnost, ale i spolupráci uvnitř týmu či napříč odděleními anebo relaxaci, sportovní aktivity a setkávání kolegů a přátel. V rámci prostor o rozloze téměř 10 000 m2 jsou i školící prostory, zákaznické centrum a zázemí pro maximální pohodlí zaměstnanců. V moderně vybavených kuchyňkách si mohou připravit svačinu či oběd, ve fitness či na lezecké stěně se mohou protáhnout ve chvíli, kdy potřebují vyčistit hlavu a čerstvého vzduchu se mohou nadýchat na designové terase s výhledem na Prahu.

Kanceláře jsou rozmístěny celkem v osmi patrech, přičemž každé z pater je vyvedeno v jiné barvě, aby se lépe rozlišily jednotlivé týmy a usnadnila navigace uvnitř budovy. Doprostřed každého pracovního prostoru je začleněna společenská zóna, kde se mohou lidé setkávat. Prostory jsou vybaveny designovým nábytkem vybíraným s ohledem na ergonomii a zdravý styl sezení. Všechny pracovní stoly mají nastavitelnou výšku, díky čemuž si mohou zaměstnanci zvolit, zda chtějí při práci stát, sedět v kancelářském křesle anebo třeba na míči. Hned u pracovních stolů se také mohou kdykoliv protáhnout, například u žebřin, a zasportovat si mohou i v plně vybaveném fitness centru.

web-oracle-d7k-3251

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání