Menu

Canon EOS-1D C: 18,1megapixelu a video 4K (4096 x 2160)

12.04.2012 15:30 | Redakce Chip + Přidat komentář
Canon představil novou digitální zrcadlovku EOS-1D C, která umí nahrávat video v rozlišení 4K (4096 x 2160 bodů). Dále je vybavena 18,1megapixelovým full-frame CMOS senzorem, dvěma procesory DIGIC 5+, 61bodovým AF systémem, rozsahem citlivosti ISO 100-25600 a rychlostí fotografování 12 až 14 snímků za vteřinu.

Nová digitální zrcadlovka EOS-1D C je se zaměřuje hlavně na natáčení filmů. Podle výrobce přináší vysokou kvalitu a výkon i při nízkém osvětlení a dynamický rozsah známý z klasických filmových kamer. EOS-1D C je kompaktní a lehký fotoaparát, který podporuje nahrávání videa v rozlišení 4K (4096 x 2160) se vzorkováním 4:2:2 a poskytuje profesionálním fotografům ještě více tvůrčích možností.

EOS-1D C je první digitální zrcadlovka svého druhu. Přináší unikátní kompaktní design a výkon optimalizovaný pro  nahrávání videa ve vysoké kvalitě. Kreativitu umocňuje možnost nastavit různá rozlišení a variabilní snímková frekvence. Při natáčení videa v rozlišení 4K využívá fotoaparát 8bitovou kompresi ve formátu Motion JPEG při frekvenci 24 snímků za vteřinu. Záznam videa ve Full HD (1920 x 1080) využívá snímkovou frekvenci až 60 snímků/s. Fotoaparát podporuje nahrávání videa, včetně formátu 4K, na CF karty. Video lze také zaznamenat na externí zařízení přes integrovaný HDMI vstup, který využívá nekomprimovaný YCbCr signál se vzorkováním 4:2:2.

EOS-1D C disponuje gama korekcí obrazu Canon Log Gamma, která usnadňuje nahrávání videa s velkou expoziční pružností a dynamickým rozsahem. Je ideální pro profesionální fotografy, kteří chtějí zachovat maximální množství informací, aniž by výsledný soubor byl neúměrně velký. Canon Log Gamma nabízí dynamický rozsah srovnatelný s filmovým záznamem, minimalizuje ztrátu detailů stínů či osvětlených oblastí, a poskytuje tak koloristům větší volnost při postprodukčních pracích.

EOS-1D C vychází z modelu EOS-1D X a přináší 18,1megapixelový full-frame CMOS senzor, který je vhodný pro natáčení videa ve vysokém rozlišení. Během natáčení v rozlišení 4K je počet pixelů přizpůsoben senzoru velikosti APS-H. Předejde se tak nutnosti měnit velikost či měřítko snímku a je zajištěna maximální kvalita výstupu. Navíc kameramani ocení funkci oříznutí při použití formátu Super 35mm při nahrávání videa ve Full HD.

Snímková frekvence 24, 25, 30, 50 a 60 snímků/s. při natáčení ve Full HD rozlišení poskytuje flexibilitu, která spolehlivě splní i ty největší nároky profesionálů. Podpora časového kódu, kodeků a různé možnosti komprese zajišťují kompatibilitu se stávajícími pracovními postupy, takže je velmi jednoduché upravovat a třídit snímky.

Součástí balení je i software, který umožňuje například přehrát video v rozlišení 4K ve formátu Motion JPEG nebo video s rozlišením Full HD a 60 snímky za vteřinu přímo z fotoaparátu na externím monitoru bez ztráty kvality obrazu. Rovněž lze videozáznam s gama korekcí obrazu Canon Log Gamma přehrát na monitoru se standardní gama korekcí obrazu.

K dispozici jsou i další užitečné aplikace, včetně Picture Style Editor a EOS Utility, které umožňují upravit nastavení fotoaparátu z počítače. Editaci nebo úpravu stylů v reálném čase lze pohodlně provést na PC nebo Macu

EOS-1D C je kompatibilní s více jak 60 EF objektivy, které nabízí vysoké rozlišení vhodné pro natáčení v rozlišení 4K. EF objektivů s ohniskovou vzdáleností od 8 mm až do 800.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení