Menu

Canon má novou bezzrcadlovku M100

29.08.2017 16:31 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Canon má novou bezzrcadlovku M100

Canon má novou bezzrcadlovku M100 | foto: CHIP

Společnost Canon představila svůj nejnovější přírůstek do rodiny systémových kompaktů – EOS M100. Toto malé a stylové zařízení je skvělým nástrojem i pro tvorbu video blogů a pro pořizování selfie snímků – díky výklopnému displeji. 

Díky svému kompaktnímu a stylovému tělu je Canon EOS M100 předurčený ke každodennímu používání. Nechybí mu řada kreativních filtrů a bezdrátová konektivita. Snímky je tedy možné rychle sdílet na sociálních sítích.  Ovládá se dotykem (k dispozici je 3“ displej) a díky nápovědám zobrazovaným na displeji uživatelé rychle pochopí i chování jednotlivých nastavení. Založen je na duálním snímači velikosti APS-C s rozlišením 24,4 megapixelů a procesoru Digic 7. Rozsah citlivosti je 100 - 25600 ISO. Video můžete nahrávat v rozlišení Full HD 60p.

Nejnovější systémový fotoaparát značky Canon je vhodným nástrojem i pro tvorbu video blogů a pro pořizování selfie snímků – díky výklopnému displeji a režimu selfie. Nechybí ani režim Smooth Skin, který pořídí snímky v pěti různých úrovních a zajití tak přirozenější podání odstínu pleti.

Nový model má sice vzhled a hmotnost kompaktu, nicméně ve skutečnosti nabízí výhody nejnovějších technologií. K dispozici je v černé, bílé a šedé variantě a v případě obalu na tělo si mohou uživatelé vybírat hned z devíti barev. Stejně jako u obalu i v případě popruhu si mohou uživatelé vybírat z více variant a výsledné designové pojetí mají zcela ve svých rukou.

Součástí EOS M100 je Wi-Fi konektivita a podpora technologie Bluetooth. Po připojení mohou uživatelé pomocí aplikace Canon Camera Connect stahovat snímky přímo do chytrého zařízení s operačním systémem iOS nebo Android, aniž by museli vzít fotoaparát do ruky. Uživatelé v případě potřeby mohou všechny své fotografie i filmy snadno zálohovat do cloudu. Stejně jako samotný fotoaparát jsou malé a lehké i jednotlivé objektivy sytému EOS M. Díky speciálnímu upevňovacímu adaptéru lze použít i jakýkoli další objektiv ze systémů EF a EF-S. Novinka bude patřit mezi cenově nejdostupnější a postupně nahradí starší model M10. Váží 302 g a má rozměry 108 x 67 x 35 mm.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení