Menu

Canon představuje duo nových síťových kamer

22.04.2012 19:17 | Redakce Chip + Přidat komentář
Canon rozšířil svou nabídku síťových bezpečnostních kamer o dva modely se zoomem a možností záznamu ve Full HD rozlišení. Modely XU-80 a BU-46H mají široký rozsah otáčení i vyklápění. Model XU-80 bude představen na veletrhu bezpečnostních technologií IFSEC International, který se koná od 14. do 17. května 2012.

Model XU-80 přináší 20x optický HD zoom, zároveň disponuje velkým rozsahem otáčení a naklápění (180 stupňů vpravo a vlevo, 220 stupňů nahoru a 40 stupňů dolů). 1/3palcový 2,1megapixelový CMOS senzor umožňuje vytvářet Full HD (1920 x 1080) videa. Vzhledem ke kompaktním rozměrům kamery, přesnému snímání a vodotěsnému a prachuvzdornému povrchu (stupeň ochrany IP55) lze kameru využít ve vnitřních i venkovních prostorech.

 

Model BU-46H nabízí záznam videa v televizní kvalitě a 1/3palcový CCD obrazový senzor a 20x optický HD zoom objektiv. Nechybí funkce, jako jsou Auto Focus a chytrý stabilizátor obrazu. Kamera disponuje širokým rozsahem otáčení (340 stupňů a rozsahem naklápění od 30 do –50 stupňů). Díky plynulému a přesnému otáčení a naklánění je BU-46H ideální pro sledování větších prostor. Kamera je vodotěsná, prachuvzdorná a se stupněm ochrany IP55.

 

Obě kamery přináší HD-SDI a H.264 video a přenos přes síť pro vzdálené ovládání a sledování prostřednictvím video serverů třetích stran. Videozáznam z kamery v HD rozlišení lze přehrát na jakémkoli do sítě zapojeném počítači a všechny parametry lze měnit pomocí dodávaného softwaru. To ocení především uživatelé, kteří potřebují nahrávat a prohlížet záběry na dálku, například při sledování venkovních prostorů, střežení hranic a monitorování dopravy.

 

Obě kamery disponují špičkovou kvalitou obrazu za denního i nočního osvětlení. Funkce kompenzace dynamického rozsahu dovoluje XU-80 nahrávat video i v extrémních světelných podmínkách díky automatické korekci kontrastu. Při nahrávání videa při nízkém osvětlení využije XU-80 funkci pomalé závěrky a snímku dodá jas. Natáčení v noci či při nízkém osvětlení usnadňuje černobílý režim bez IR cut filtru.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení