Menu

Canon: vstup do kanceláře pouze zaměstnancům s úsměvem na tváři

23.06.2021 09:30 | Jiří Palyza + Přidat komentář
Canon: vstup do kanceláře pouze zaměstnancům s úsměvem na tváři

Canon: vstup do kanceláře pouze zaměstnancům s úsměvem na tváři | foto: Team Fredi/Unsplash

Výrobce fotoaparátů Canon instaloval speciální technologii, která by měla přispět ke zvýšení spokojenosti zaměstnanců. Kamery, používající technologie strojového učení, kontrolují, zda se zaměstnanci usmívají a do kanceláře je vpustí pouze s úsměvem na rtech.

Zaměstnanci společnosti Canon v Číně jsou nuceni podstoupit poněkud pochybnou metodu vstupní kontroly. Výrobce kamer a fotoaparátů umístil na dveře kanceláří a zasedacích místností kamery, které používají technologii umělé inteligence. Její úlohou je rozpoznat úsměv na tvářích příchozích zaměstnanců. Píše o tom Financial Times (www.ft.com) ve svém příspěvku s názvem "China’s tech workers pushed to their limits by surveillance software". Pokud se zaměstnanec usměje, dveře se otevřou. Pokud tvář zůstane kamenná, dveře zůstanou zavřené.

Tato technologie rozpoznávání úsměvu, "Smile Recognition", je určena ke zvýšení pracovní morálky zaměstnanců společnosti Canon. Tento software se už používá na pracovišti společnosti v Pekingu. Šéfové firmy už údajně plánují rozšíření programu i do dalších oblastí Asie. Žádné další plány kromě vstupní lustrace, alespoň soudě podle oficiálních vyjádření, s touto technologií prozatím nejsou.

Canon: tisk s úsměvem

canon

Zaměstnanci Canonu se musejí usmát i při požadavku na tisk dokumentů. Je vidět, že minimálně v Číně firma razí léty prověřenou skutečnost, že s úsměvem jde všechno lépe. | Zdroj: Joshua Fuller/Unsplash

V tiskovém vyjádření, které se objevilo na serveru www.sohu.com a zmiňuje ho i článek na PetaPixel s názvem "Canon Uses AI Cameras That Only Let Smiling Workers Inside Offices", výrobce dodává "Canon vždy prosazoval trendy smíchu a zdraví. Doufáme, že v postpandemické éře přineseme štěstí a zdraví všem."

"Doufáme, že úsměvy pomohou všem uvolnit se a uzdravit, abychom mohli vytvořit příjemnější pracovní atmosféru a zvýšit efektivitu."

"Lidé se většinou stydí usmívat. Jakmile si však na úsměv v kanceláři zvyknou, budou se usmívat i v případě, že systém přestaneme používat. To vytváří pozitivní a živou atmosféru."

Kromě samotného vstupu do budovy a kanceláří lze podle společnosti Canon skenovat úsměv i při odemykání mnoha dalších aplikací a funkcí. Například změřit teplotu uživatelům pouze v případech, kdy se usmívají, registrovat pouze usměvavé návštěvníky a dokonce i přístup k tiskárnám odemknout pouze těm, kdo na skenovací kameru hodí pořádný "rohlík".

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

    Zaujímavé

    A ten čo sa neusmieva a nemôže do kancelárie má čo? Platené voľno?

    Reagovat na komentář

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.