Menu

Centrino nové generace

02.04.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Intel na své konferenci IDF představil detaily procesorové technologie Intel Centrino 2, nástupce úspěšné platformy Centrino, která už byla několikrát inovována.

Centrino nové generace

Intel na své konferenci IDF představil detaily procesorové technologie Intel Centrino 2, nástupce úspěšné platformy Centrino, která už byla několikrát inovována.

Tentokrát ale půjde o výraznější změny. Bude se jednat o kombinaci mobilních 45nm Penrynů a platformy Montevina (čipsety Cantiga GM45, GM47 a PM45 s podporou Wi-Fi a WiMaxu a zabezpečením TXT). Nově by měla být podporována paměť DDR3.

Intel především uvedl detaily týkající se grafické kvality: dojde k vylepšením v oblasti vizualizace, 3D grafiky (podpora DirectX 10) a nativní hardwarové podpory vysokého rozlišení při přehrávání Blu Ray disků. Byl demonstroval nárůst ve výkonu procesoru Intel Centrino 2 i výhody používání technologie Intel Solid State Drive v rámci celé platformy. Platforma Intel Centrino 2 by měla být uvedena na trh v červnu tohoto roku.

V pohledu do ještě vzdálenější budoucnosti Dadi Perlmutter (výkonný viceprezident a generální ředitel divize Intel Mobility Group) nabídl na IDF krátké nahlédnutí na chystanou platformu pro notebooky s kódovým označením Calpella, které by se uživatelé měli dočkat v roce 2009. Tato platforma „Centrino příští generace" bude zahrnovat procesor s mikro-architekturou Nehalem. Ta s sebou přinese výhody v oblasti výkonu a vylepšenou energetickou úspornost.

Pavel Trousil

Zdroj: Intel

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení