Menu

CES 2008: Bill Gates jde do důchodu

09.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář

CES 2008: Bill Gates odchází do důchodu?

V americkém Las Vegas začal v pondělí 7. ledna další ročník veletrhu spotřební elektroniky CES. Už podesáté na jeho úvod promluvil Bill Gates. Tentokrát to však podle jeho slov bylo naposledy. Gates totiž v červenci tohoto roku definitivně končí s každodenní prací v Microsoftu a chce se dále naplno věnovat pouze práci spojené s jeho dobročinnou nadací.

Přesto jeho vystoupení před 5000 posluchači bylo velmi zajímavé a nepřipomínalo žádné loučení. Gates naznačil další technologický vývoj v druhém desetiletí 21. století. Na zařízení nazvaném „Microsoft Surface" (HD obrazovka se zabudovanou kamerou) demonstroval na simultánním nákupu snowboardu rozpoznávání gest uživatele. Rozpoznávání řeči a pohybů rukou by mělo být dalším stupněm ve vývoji uživatelského rozhraní.

Druhou ukázku Gates věnoval mobilním technologiím: technologie zabudovaná do mobilního telefonu nebo PDA bude mít schopnost rozeznávat obličeje a ve spolupráci s GPS také geografické objekty jako např. budovy. Zařízení by mělo v budoucnu uživateli sdělit, co se nachází uvnitř objektu nebo třeba kdy naposled na daném místě pobýval.

Uvidíme, jak se v další dekádě Gatesovy předpovědi vyplní.

Josef Mika

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení