Menu

CES 2008: Přehrávání DivX na televizi bez PC

09.01.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář

CES 2008: SanDisk nabízí přehrávání DivX na TV bez počítače

Elegantní řešení pod názvem Sansa TakeTV pro přehrávání DivX filmů na jakékoliv televizi nabízí společnost SanDisk. Jedná se o jakousi malou elegantní docking station, která se připojí k TV pomocí rozhraní kompozitního videa nebo S-videa. Do této stanice se vloží speciální USB flash paměť, do které před tím nahrajeme z počítače nebo video kamery běžným způsobem požadované video soubory (MPEG-4 - DivX nebo xVid).  Pak už jen stačí pomocí dálkového ovládání, které je součástí prodávané sady, vybrat film a spustit přehrávání. Zařízení podporuje normy NTSC i PAL, poměr stran 4:3 i 16:9. SanDisk nabízí tyto sady s 4GB a 8GB kapacitou. Ta s nižší kapacitou je k dostání už za 100 dolarů, 8GB stojí 150 USD.

Názor redakce: Pěkné řešení, kterému by ale slušela možnost propojení s TV přes HDMI. Další malá drobnost - Sansa TakeTV je dostupná pouze na americkém trhu. To bohužel není jediný případ, americký trh je rozhodně větší a zajímavější.

Josef Mika

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení