Menu

Češi jsou náročnější

11.12.2007 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Češi jsou náročnější, na Vánoce si začali vybírat nejnovější technologie.

Češi jsou náročnější

Společnost Electro World, jeden z největších řetězců zaměřených na prodej elektroniky potvrzuje, že vánoční nákupní horečka u nás začala.

„První nástup vánoční nákupní vlny se objevil minulý týden, a nyní zaznamenáváme další růst zájmu o elektrozboží v našich obchodech," říká Jíří Klíčník, generální ředitel společnosti Electro World v České republice. Češi jsou letos náročnější a pečlivě si vybírají zboží podporující nejnovější technologické trendy. „Zajímají se zejména o LCD televizory s vysokým rozlišením - HD a vybírají ty, které jsou připraveny pro příjem digitálního pozemního vysílání DVB-T. Podobný trend sledujeme také v prodeji kamer, kde výrazně roste zájem o přístroje s HD rozlišením. Tyto trendy budou pokračovat i v příštím roce," vysvětluje Jiří Klíčník.

Electro World očekává, že se mezi letošní největší vánoční hity v oblasti zábavy zařadí osobní DVD přehrávače a MP3 přehrávače s velkou kapacitou paměti, herní konzole Playstation 3,  Nintendo Wii a Xbox 360, a samozřejmě výkonné modely notebooků. Podnikání i soukromý život si zákazníci mohou zpříjemnit s novými modely telefonů NOKIA a pomocníkem na cestách GPS navigací Mio C520FT.

Komentář redakce:  

Obrovské prodejny sice nabízí zajímavé ceny, je však pravděpodobné, že na internetu najdete zboží levněji a navíc máte výběr s mnohem více značek zboží. Kdo nakupuje s rozumem, nejprve si porovná jednotlivé parametry a ceny výrobků, jako to umí některé vyhledávače, namátkou www.heureka.cz.

Z osobní zkušenosti bych se měl před prodavači v podobných megaobchodech na pozoru - není výjimkou, že podávají zavádějící informace, kterými by nezkušeného uživatele možná i přesvědčili.

Nákupní centra však mají i jednu velkou výhodu - když něco chcete, tak jdete a koupíte. Žádné čekaní na dodání. A také reklamace je méně problematická.

Vratislav Klega

 

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení