Menu

Český Google slaví 10. narozeniny

27.10.2016 12:47 | Pavel Trousil + Přidat komentář
Český Google slaví 10. narozeniny

Český Google slaví 10. narozeniny | foto: CHIP

Googlu už je 18, ale v Čechách slaví 10. narozeniny. Kromě známého vyhledávače nabízí dalších 140 lokalizovaných služeb.

Jen měsíc po 18. narozeninách amerického Googlu slaví prvních 10 let jeho česká pobočka. Počet služeb v češtině vzrostl z původních čtyř na dnešních 140 a počet zaměstnanců vzrostl přibližně desetkrát.

Dnešní český Google však nenabízí pouze známé služby jako YouTube, Mapy, Gmail, Google Play, operační systém Android, prohlížeč Chrome nebo reklamní řešení AdWords a AdSense. Věnuje se i českým firmám a podnikatelům a investuje do digitální gramotnosti české společnosti. Stejně jako mateřská společnost ze Silicon Valley však i český Google začínal u vyhledávání.

V roce 2006 na podzim začínal český Google s tříčlenným týmem pod vedením současné šéfky Taťány le Moigne a pouhými čtyřmi službami – kromě vyhledávače to byly služby ToolBar, Gmail a dnes již neexistující Desktop. Díky pilné práci českých inženýrů se však Google poměrně rychle naučil česky a portfolio lokalizovaných produktů se rozrostlo až na dnešních více než 140 služeb v češtině. Drtivou většinu z nich nabízí Google uživatelům zdarma.

 timeline-v1-2-nahled

Digitální Česko

doodly-v1-2-nahled

Nejzajímavější české Doodly

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení