Menu

Český Office 2010 bude v září

27.05.2010 13:32 | Redakce Chip + Přidat komentář

Microsoft v České republice oficiálně představil Microsoft Office 2010 a SharePoint 2010. Velké společnosti a organizace si mohou nové produkty a řešení (aplikace, sady, servery a služby) Office 2010 pořídit již od 1. května prostřednictvím multilicenčních programů. Menším firmám a domácnostem Microsoft nabídne tři krabicové sady Office 2010 až od září tohoto roku (anglické krabicové verze budou k dostání od července).

Novinkou je prodej karet s produktovým klíčem, které obsahují pouze licenci a instalační kód, nikoliv samotný software. To bude výzva pro prodejce, kteří by mohli konečně nabídnout on-line prodej nového Office, kdy licenční číslo dostanete ihned po zaplacení v e-shopu. Ceny budou začínat na 2500 Kč za verzi pro studenty a domácnosti. Bohužel Microsoft pro Office 2010 nenabídne žádné zvýhodněné upgrady, majitelé starších verzí Office mají tedy smůlu.
Microsoft Office 2010 zahrnuje 12 aplikací, z nichž Word, PowerPoint, Excel a OneNote umožňují ukládat své soubory přímo do webových úložišť SkyDrive nebo SharePoint. Aplikace Word, PowerPoint a OneNote pak podporují současné editování více autory najednou. Součástí všech sad Office 2010 je také nově elektronický poznámkový blok OneNote.
Nově se nabízejí hostované aplikace Microsoft Office a hostované servery Office. Hostované aplikace Office zahrnují Outlook Web App, který je součástí Exchange Serveru 2010, a sadu Office Web Apps, obsahující Word Web App, Excel Web App, PowerPoint Web App a OneNote Web App. Hostované aplikace je možné používat prostřednictvím tří internetových prohlížečů: Internet Explorer, Firefox nebo Safari. Office Web Apps budou moci uživatelé začít používat od poloviny června.
Od podzimu 2010 bude také většina výrobců počítačů předinstalovávat instalační obraz Microsoft Office 2010 a spolu s ním také sadu Office Starter 2010. Časově neomezená sada Starter zahrnuje aplikace Word Starter a Excel Starter, které plně zachovávají kompatibilitu souborů a věrnost zobrazení dokumentů Office, ale jsou funkčně omezené a mohou být doprovázené reklamou. Přesto je to první podobný krok Microsoftu, který nenáročným uživatelům může ušetřit nutnost investice za kompletní kancelářský balík.
Microsoft chystá i verzi svého nového kancelářského balíku pro počítače Apple. Její ostrá verze se objeví začátkem příštího roku a bude se nazývat Office pro Mac 2011.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení