Tip pro Windows 10: změna umístění instalovaných aplikací
Pokud vám na systémovém disku začíná docházet volné místo a nemáte už jinou možnost, jak…
Microsoft v České republice oficiálně představil Microsoft Office 2010 a SharePoint 2010. Velké společnosti a organizace si mohou nové produkty a řešení (aplikace, sady, servery a služby) Office 2010 pořídit již od 1. května prostřednictvím multilicenčních programů. Menším firmám a domácnostem Microsoft nabídne tři krabicové sady Office 2010 až od září tohoto roku (anglické krabicové verze budou k dostání od července).
Novinkou je prodej karet s produktovým klíčem, které obsahují pouze licenci a instalační kód, nikoliv samotný software. To bude výzva pro prodejce, kteří by mohli konečně nabídnout on-line prodej nového Office, kdy licenční číslo dostanete ihned po zaplacení v e-shopu. Ceny budou začínat na 2500 Kč za verzi pro studenty a domácnosti. Bohužel Microsoft pro Office 2010 nenabídne žádné zvýhodněné upgrady, majitelé starších verzí Office mají tedy smůlu.
Microsoft Office 2010 zahrnuje 12 aplikací, z nichž Word, PowerPoint, Excel a OneNote umožňují ukládat své soubory přímo do webových úložišť SkyDrive nebo SharePoint. Aplikace Word, PowerPoint a OneNote pak podporují současné editování více autory najednou. Součástí všech sad Office 2010 je také nově elektronický poznámkový blok OneNote.
Nově se nabízejí hostované aplikace Microsoft Office a hostované servery Office. Hostované aplikace Office zahrnují Outlook Web App, který je součástí Exchange Serveru 2010, a sadu Office Web Apps, obsahující Word Web App, Excel Web App, PowerPoint Web App a OneNote Web App. Hostované aplikace je možné používat prostřednictvím tří internetových prohlížečů: Internet Explorer, Firefox nebo Safari. Office Web Apps budou moci uživatelé začít používat od poloviny června.
Od podzimu 2010 bude také většina výrobců počítačů předinstalovávat instalační obraz Microsoft Office 2010 a spolu s ním také sadu Office Starter 2010. Časově neomezená sada Starter zahrnuje aplikace Word Starter a Excel Starter, které plně zachovávají kompatibilitu souborů a věrnost zobrazení dokumentů Office, ale jsou funkčně omezené a mohou být doprovázené reklamou. Přesto je to první podobný krok Microsoftu, který nenáročným uživatelům může ušetřit nutnost investice za kompletní kancelářský balík.
Microsoft chystá i verzi svého nového kancelářského balíku pro počítače Apple. Její ostrá verze se objeví začátkem příštího roku a bude se nazývat Office pro Mac 2011.
Pokud vám na systémovém disku začíná docházet volné místo a nemáte už jinou možnost, jak…
Společně s Windows 8.1 uvedl Microsoft také nový typ pohotovostního režimu, kdy se počítač…
Windows Defender si dokáže udržet svou pozici i mezi placenými antivirovými řešeními a pro…
Krize se pomalu podepisuje na každém spotřebiteli, podle ekonomů ten hlavní důrazný nárůst…
Aplikace WhatsApp je nejpoužívanější chatovací služba na trhu, každý měsíc má zhruba 2…
Letectvo americké armády disponuje mnoha schopnými stroji. Jedním z nich je i takřka…
S blížícím se měsícem září se blíží zároveň i vydání nových iPhonů 14. Nyní se však ozývají…
Google v současné době hromadně skupuje starší notebooky od různých výrobců na eBay. Souvisí…