Menu

Čeští vývojáři už mohou prodávat aplikace pro Android!

13.04.2012 06:07 | Redakce Chip + Přidat komentář
UŽ JE TO TADY! Od včerejšího dne mohou čeští vývojáři z České republiky svobodně prodávat své aplikace v Google Play.

Čeští vývojáři mohou počínaje včerejším dnem prodávat mobilní aplikace nově také pro Android, tedy skrze obchod Google Play. Česká republika tak rozšířila seznam dosavadních 29 zemí, které toto privilegium mají. Jak zmiňuje na blogu Googlu ČR Filip Hráček, pozornosti asi neušly ani „protesty“ ze strany naší komunity vývojářů.

"Po strastiplné cestě, dlážděné nekompatibilitami bankovních a právních systémů, posunutých uzávěrek a podobných radostí, se podařilo pro české vývojáře otevřít další cestu k výdělku," uvedl Filip Hráček z Google ČR.

Pro české vývojáře se podařilo otevřít další cestu k výdělku. Pro české  firmy to znamená přímočarou cestu k tomu, aby prodávali svoje aplikace na místním i globálním trhu.

Martin Adámek, vývojář aplikace Apndroid s miliony stažení k této významné události říká "Je to dobrá zpráva pro všechny vývojáře, kteří se doposud spoléhali pouze na příjmy z reklam. Vzhledem k tomu, že se nebudeme muset věnovat složitejším řešením prodeje aplikací, budeme se moci soustředit na to podstatné — na vývoj."

Další zemí se má podle neoficiálních zdrojů stát „Slovensko“.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.




Komerční sdělení