Menu

CharaChorder: Psaní rychlostí až 300 slov za minutu

20.02.2020 08:33 | Pavel Trousil + Přidat komentář
CharaChorder: Psaní rychlostí až 300 slov za minutu

CharaChorder: Psaní rychlostí až 300 slov za minutu | foto: CHIP

Americká společnost CharaChorder představila stejnojmenné periferní zařízení, které slouží jako náhrada za běžnou klávesnici. Psát na ni lze skutečně rychle.

Zařízení CharaChorderby mělo umožnit průměrnou rychlost psaní 300 slov za minutu – světový rekord na běžné QWERTY klávesnici je přitom 216 slov, průměr pak pouze 41 slov za minutu. Zařízení se skládá ze dvou ovladačů, z nichž každé je vybaveno devíti malými joysticky, které lze stisknout ve čtyřech směrech. Každý směr stisknutí představuje vlastní písmeno. Integrovaný procesor a firmware zajišťují, že chyby při psaní jsou automaticky opravovány. Pokud například uživatel zadá „HOSUE“, zařízení jej převede na „HOUSE“ – aktuálně prototyp funguje pouze v angličtině a stojí 200 USD. Podle výrobce trvá zaučení na zařízení asi měsíc při 30minutovém denním tréninku.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení