Menu

Cloud monitory

22.05.2012 11:24 | Redakce Chip + Přidat komentář
Společnost LG Electronics představila novou řadu monitorů série P. Jedná se o cloudově orientované monitory, které je možné napájet přes ethernetovou síť.

Nové monitory v sobě mají klienta „VMware Zero Client“, takže je stačí připojit do sítě a fungují jako koncové síťové zařízení (počítač). Díky napájení UPoE (Universal Power over Ethernet) stačí pro napájení všech monitorů jeden centrální zdroj.
Softwarové vybavení je tedy řízeno z centrálního místa, takže počítač může být lépe chráněn před hackery, viry, spywarem, či datovými útoky. V případě potíží je možné spojení zablokovat. Díky technologii Zero Client Cloud Computing je zapotřebí mnohem méně hardwaru. K monitoru stačí připojit LAN kabel, klávesnici a myš a „počítač“ je hotový. Není třeba procesor, ani RAM, ani žádné pevné disky, nemusí se instalovat operační systém nebo programy.  Monitory P řady používají platformu VMware.
Technologie UPoE. Přes stejný LAN kabel, kterým se monitor připojuje do sítě, proudí také elektrická energie a monitor napájí. Monitory tak mají jedno centrální napájení. Je možné v reálném čase monitorovat spotřebu jednotlivých monitorů a díky absenci napájecích kabelů a transformátorů se šetří místo na pracovním stole.
IPS panely nových monitorů zobrazují realističtější barvy, než obyčejné TN (twisted nematic) panely, navíc je obraz viditelný z širších úhlů. Úhlopříčka 23“ je dostatečná pro kancelářskou práci.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení