Tip: Bluetooth – jak vyřešit problémy s připojením
Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé…
Pravidelná měsíční zpráva o nejrozšířenějších škodlivých kódech potvrdila stále vysoký výskyt červa Conficker. Systém Eset ThreatSense.Net v červnu označil Win32/Conficker jako nejrozšířenější hrozbu s podílem 11,08 %. Na druhém místě byl INF/Autorun, který ke svému šíření využívá přenosná (hlavně USB) média a který dosáhl podílu 8,33 % ze všech odchycených infiltrací. Oproti předešlému měsíci se nemění ani zbytek první pětky - třetí místo patřilo Win32/PSW.OnLineGames s podílem 8,24 %, čtvrté Win32/Agent (2,55 %) a páté obsadil INF/Conficker (2,10 %).
Novou hrozbou v rámci globálního žebříčku byl v červnu Win32/TrojanDownloader.Bredolab.AA. Tento malware se sám umisťuje do běžících procesů v počítači a snaží se vypnout bezpečnostní programy (uživatel o něm nemusí vůbec vědět). Je schopen se sám kopírovat do systémových souborů a spouštět se při každém zapnutí počítače. Zároveň komunikuje se vzdáleným serverem prostřednictvím HTTP. Pokud je tedy tento trojský kůň v systému, jeho hlavní úlohou je stahovat do infikovaného počítače další škodlivé kódy.
Červen nebyl z pohledu rozšíření hrozeb v regionu výrazně odlišný od května. Win32/Conficker si drží první pozice v rámci východní Evropy a dominuje i v Itálii a nejnověji také ve Velké Británii.
V Polsku je už několik měsíců po sobě nejčastější hrozbou Win32/PSW.OnLineGames (13,9 %). Směs hlavně trojských koní útočících na hráče on-line her je kromě Polska jedničkou i ve Francii, a to s podílem 12,07 %. INF/Autorun je top hrozbou v Irsku (8,88 %), ve Velké Británii (7,04 %), v Litvě (5,75 %) a v Izraeli (5,68 %).
Česko i Slovensko mají v červnu na prvním místě stejnou počítačovou hrozbu. V obou zemích je nejrozšířenějším druhem malwaru Win32/TrojanDownloader.Bredolab.AA. V Česku dosahuje jeho podíl 7,22 %. V dalších zemích regionu je nejrozšířenější Win32/Conficker. V mnoha státech, kde je Conficker jedničkou, zároveň dosahuje velmi vysokých podílů mezi všemi detekovanými hrozbami: na Ukrajině 27,16 %, v Rusku 20,43 % a v Jižní Africe 16,60 %. Regionálními výjimkami jsou například Slovinsko, kde se uživatelé nejčastěji setkali s Win32/Qhost. Je to směs trojanů schopných prostřednictvím přesměrování DNS požadavků na server útočníka realizovat MITM (man-in-the-middle) útok. Útočník je tak schopen odchytit část komunikace infikovaného počítače.
Pokud systém Windows 11 náhle přestane rozpoznávat Bluetooth zařízení, může to mít různé…
"Hay soup" nebo "Timballo of aubergines" – s podobnými nabídkami se můžete setkat při svých…
Když nějaká aplikace zamrzne nebo se chcete podívat na vytížení systému či zkontrolovat…
Ne vždy se nám hodí instalovat aktualizace Windows, jakmile jsou dostupné. Třeba na cestách…
Lidé, kteří mají srdeční implantáty, by si měli dávat pozor na různá nositelná chytrá…
Cestování časem lidstvo fascinovalo od pradávna. Nedá spát ani vědcům, kteří v posledních…
Mnoho kategorií výrobků, včetně televizorů, chytrých telefonů a tabletů, by měli být výrobci…
V první prodejně Coop v Berouně byla nasazena umělá inteligence. Má zajistit efektivnější…