Menu
CHIP Speedtest

PRÁVĚ V PRODEJI

Craig Barrett skončí v Intelu

27.01.2009 00:00 | Redakce Chip
předseda společnosti Intel opustí v květnu svou pozici

Craig Barrett skončí v Intelu: předseda společnosti Intel opustí v květnu svou pozici

Společnost Intel oznámila, že Craig Barrett zamýšlí na květnové výroční valné hromadě opustit aktivní řízení společnosti, pozici předsedy a člena správní rady.

Barrett nastoupil do společnosti Intel v roce 1974 a prošel mnoha posty včetně pozice CEO, kterou zastával od roku 1998 do roku 2005. V posledních letech se Craig Barrett angažoval v programu Intel World Ahead. Cílem tohoto programu je přinášet informační technologie do rozvíjejících se ekonomik. Aktivně se také zabýval tématy vzdělávání, zdravotní péče či konkurenceschopnosti USA. Craig Barrett je v současné době předsedou instituce U.N. Global Alliance for Information and Communications Technology and Development.

Ve svém prohlášení, které shrnuje 35 let strávených ve společnosti Intel, Barrett uvedl, že si velmi váží možnosti pracovat po boku takových osobností, jako jsou Bob Noyce, Gordon Moore a Andy Grove.

Společnost Intel také oznámila, že Jane Shawová, která do společnosti přišla v roce 1993, byla zvolena správní radou do funkce nevýkonné předsedkyně a od května nahradí Craiga Barretta.

Zdroj: Intel

Pavel Trousil

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním svých osobních údajů a užitím pro marketingové účely vydavatelství Burda International CZ s. r. o.

Předplatné / nákup chipu Digitální edice chipu Aktuální vydání
Komerční sdělení