Menu

Craig Barrett skončí v Intelu

27.01.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
předseda společnosti Intel opustí v květnu svou pozici

Craig Barrett skončí v Intelu: předseda společnosti Intel opustí v květnu svou pozici

Společnost Intel oznámila, že Craig Barrett zamýšlí na květnové výroční valné hromadě opustit aktivní řízení společnosti, pozici předsedy a člena správní rady.

Barrett nastoupil do společnosti Intel v roce 1974 a prošel mnoha posty včetně pozice CEO, kterou zastával od roku 1998 do roku 2005. V posledních letech se Craig Barrett angažoval v programu Intel World Ahead. Cílem tohoto programu je přinášet informační technologie do rozvíjejících se ekonomik. Aktivně se také zabýval tématy vzdělávání, zdravotní péče či konkurenceschopnosti USA. Craig Barrett je v současné době předsedou instituce U.N. Global Alliance for Information and Communications Technology and Development.

Ve svém prohlášení, které shrnuje 35 let strávených ve společnosti Intel, Barrett uvedl, že si velmi váží možnosti pracovat po boku takových osobností, jako jsou Bob Noyce, Gordon Moore a Andy Grove.

Společnost Intel také oznámila, že Jane Shawová, která do společnosti přišla v roce 1993, byla zvolena správní radou do funkce nevýkonné předsedkyně a od května nahradí Craiga Barretta.

Zdroj: Intel

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení