Menu

Creative Zen se 32 GB flash paměti

20.04.2008 23:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
Zvýšení kapacity flashových MP3 přehrávačů

Creative Zen se 32 GB flash paměti

Když před nedávnem zrušila společnost Creative další vývoj a výrobu MP3 přehrávačů s integrovaným pevným diskem, zamáčli jsme nostalgicky slzu s poznámkou, že je na tento krok možná ještě příliš brzy, koneckonců Apple své harddiskové modely stále vesele prodává. Také jsme si vzpomněli na první MP3 přehrávače Creative s vestavěným pevným diskem, které měly úžasnou kapacity okolo 3 GB a v tehdejěí konkurenci 64- až 256MB flashových přehrávačů nabízely neuvěřitelnou kapacitu. Poslední uvedený harddiskový MP3 přehrávač od Creativu pak měl kapacitu 80GB. Stejně je škoda, že už nebudou.

Každopádně co se kapacity týče, flashové paměti se pevným diskům blíží. Creative Zen, který jsme nedávno recenzovali v Chipu měl kapacitu 16 GB a slot pro přídavnou SD kartu. Minulý týden pak výrobce uvedl i na Evropský trh jeho až na kapacitu identickou verzi s 32 GB flash paměti, která rovněž obsahuje slot pro SD kartu. Hlavní výhdou flashového řešení je samozřejmě nižší spotřeba (a tedy delší výdrž na integrovaný akumulátor) a kompaktnější rozměry. Na 2,5" displeji s rozlišením 320 x 240 bodů lze přehrávat i video ve formátu DivX/Xvid nebo WMV. Podporované hudební formáty jsou MP3, WMA i AAC. Výdrž při přehrávání hudby a bez instalované SD karty je cca 30 hodin. Pokud se rozhodnete zvýšit kapacitu přístroje použitím SD karty, pak vězte, že její přítomnost tuto dobu sníží, skladby se objeví v samostatném oddíle menu (a ne tedy mezi skladbami uloženými na interní flashi) a v některých případech (například delší audioknihä nebo celé album uložené do jednoho MP3 souboru, se může při přehrávání signál přerušovat.

 

Michal Bareš

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení