Menu

CZ.NIC otevírá výukové centrum v Ostravě

09.09.2014 12:08 | Radek Kubeš + Přidat komentář
CZ.NIC otevírá výukové centrum v Ostravě

CZ.NIC otevírá výukové centrum v Ostravě | foto: CHIP

Výukové centrum správce české národní domény – Akademie CZ.NIC, mohou nyní navštívit i ti, kteří to mají blíže do moravskoslezské metropole.

Zájemci o účast na tomto kurzu se mohou registrovat už nyní, a to na internetových stránkách akademie.nic.cz. Akademie CZ.NIC otvírá svoji ostravskou pobočku ve spolupráci s Fakultou elektrotechniky a informatiky Vysoké školy báňské, v jejichž prostorách našlo výukové centrum sdružení CZ.NIC ideální podmínky pro výuku svých kurzů. Akademie CZ.NIC nabízí možnost odborného vzdělávání v oblasti Internetu a internetových technologií.

cznic-ilustarcni-fotografie-akademie-1-nahled

„Cílem sdružení CZ.NIC je šířit osvětu v oblasti Internetu a internetových technologií. Jedním z našich projektů, kterým chceme tohoto cíle dosáhnout, jsou právě speciální výuková centra nabízející kurzy, jimž se jiné instituce věnují jen okrajově nebo dokonce vůbec,“ uvedl Ondřej Filip, výkonný ředitel sdružení CZ.NIC. „Jsem velice rád, že jsme zde v Ostravě našli ideální podmínky právě na akademické půdě. Naše kurzy jsou totiž určeny nejen IT odborníkům z praxe, ale stejnou měrou i vysokoškolským studentům. Nabídka Akademie CZ.NIC jim může pomoci v prohloubení jejich vědomostí o technologiích jako je nastupující internetový protokol IPv6, systém doménových jmen DNS nebo jeho bezpečnostní rozšíření DNSSEC.“

„Otevření výukového centra CZ.NIC na Fakultě elektrotechniky a informatiky VŠB-Technické univerzity Ostrava přispěje ke spolupráci obou institucí a bude přínosem pro studenty, odbornou komunitu i veřejnost se zájmem o informační a komunikační technologie (ICT). Naše univerzita je velmi úzce svázána s Moravskoslezským regionem a tento krok je plně v souladu s posláním univerzity v oblasti vzdělávání ICT, jež jsou jedním ze studijních programů, které Fakulta elektrotechniky a informatiky v Ostravě zajišťuje. Dlouhodobě spolupracujeme s řadou podniků, středními a vyššími odbornými školami, navíc jsme před několika měsíci otevřeli novou multifunkční budovu fakulty. Můžeme proto potencionálním zájemcům o kurzy nabídnout kvalitní zázemí a věřím, že se jim bude u nás líbit,“ řekl docent Miroslav Vozňák, vedoucí Katedry telekomunikační techniky Vysoké školy báňské.

Akademie CZ.NIC nenabízí jen kurzy pro internetové nadšence a profesionály, ale její nabídku mohou využít například také studenti nebo učitelé středních a vyšších odborných škol nebo gymnázií. Vzdělávací centrum správce české národní domény poskytuje i speciální kurzy na míru pro specifické skupiny internetových uživatelů. Této nabídky v minulosti využili například zaměstnanci Akademie věd České republiky nebo Policie České republiky. Více informací najdou zájemci na internetové adrese akademie.nic.cz.

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení