Menu

D-LUX 4 a C-LUX 3

25.11.2008 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nové digitální fotoaparáty značky Leica

D-LUX 4 a C-LUX 3: nové digitální fotoaparáty značky Leica

Olympus, jako výhradní zástupce fotoaparátů Leica, představuje dva nové digitální fotoaparáty této značky - Leica D-LUX 4 a Leica C-LUX 3. Oba modely byly představeny jako novinky už na výstavě Photokina na konci září letošního roku.

 

Model LEICA D-LUX 4 prezentuje Olympus jako exklusivní fotoaparát "pro pány", jehož genialita spočívá v jeho jednoduchosti, ale i v technických parametrech. Je vybaven objektivem LEICA DC VARIO-SUMMICRON se světelností f2.0-2.8, s širokoúhlým ohniskem 24-60 mm. Uvnitř je 10,1 megapixelový senzor a elektronika s novým firmwarem, který minimalizuje hladinu šumu a zároveň se stará o "klasické" podání pořízených fotografií. Barevné podání snímků je tak věrné a není příliš saturované, jak tomu bývá u běžných kompaktů.

Jde o fotoaparát pro náročnější fotografy, kteří ocení jak automatické, tak manuální expoziční režimy, ve kterých si pohrají nejen s clonou a časem, ale také s manuálním ostřením, přepínáním obrazových formátů (4:3/3:2/16:9) - vše přes samostatné přepínače na těle přístroje.

Displej má úhlopříčku 3 palce a rozlišení 460000 bodů a slouží jako hledáček. V případě, že preferujete optický hledáček, je D-LUX 4 vybaven sáňkami na blesk, do kterých lze kromě blesku CF 22 zasunout také volitelný optický hledáček, znázorňující rozsah ohniska 24 mm. Mezi příslušenství patří již zmíněný externí blesk CF 22 a optický hledáček, ale také grip (rukojeť) a kožené pouzdro v hnědé nebo černé kůži.

Druhý model, LEICA C-LUX 3, je prezentován jako stylový digit

ální kompakt "pro dámy". Je řešen minimalisticky, jak co se týká designu, tak co do jednoduchosti ovládání. má 25mm širokoúhlý objektiv LEICA DC VARIO-ELMARIT se světelností začínající na f2.8, vysoké rozlišení 10,1 megapixelů, 5násobný optický zoom (25-125mm), vestavěný optický stabilizátor obrazu. Je kompaktní a dodává se v několika barevných provedení (bílá nebo klavírově černá).

Zdroj: Olympus

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení