Menu

Dell Adamo

18.03.2009 00:00 | Redakce Chip + Přidat komentář
nová řada ultratenkých notebooků

Dell Adamo: nová řada ultratenkých notebooků

Firma Dell představila novou řadu přenosných počítačů nazvanou Adamo (název vznikl z latinského slova, které znamená „zamilovat se"). Podle výrobce jde o nejtenčí dostupné notebooky - mají na výšku jen 1,65 cm, což je méně než u doposud nejštíhlejších notebooků Aero firmy Apple.

Výbava notebooků Adamo přitom není špatná. Mají výkonný procesor Core 2 Duo, 2 GB paměti, 128GB SSD disk, webkamerku, 3 USB porty (jeden eSATA), samozřejmě i WiFi (802.11n) kartu a Bluetooth a hlavně poměrně velký 13,4" širokoúhlý displej. Jako příslušenství se dodává externí disk a externí optická mechanika.

Kryt je z jednoho kusu hliníku, takže notebook není úplně nejlehčí (váží 1,8 kg), ale měl by být odolný. Rozměry jsou 331 x 242 x 16,39 mm. Li-Polymer akumulátor by měl vydržet na pět hodin provozu. Cena je samozřejmě dost vysoká - začíná na 1 999 USD.

Další informace najdete zde a galerii obrázků zde.

Zdroj: Dell

Pavel Trousil

Komentáře

* Hvězdičkou jsou označeny povinné informace.

Zajímavosti ze světa IT v e-mailu

Stačí odeslat svoji e-mailovou adresu


Nemusíte se obávat, váš e-mail ochráníme. Postupujeme podle těchto zásad a obchodních podmínek. Budeme vás pravidelně informovat o novinkách ve světě počítačů a technologií. Díky newsletteru snadno vyhodnotíme, jestli jsme se vám trefili do vkusu.
Komerční sdělení